Peelingi

Peelingi

Przetestuj receptury DIY na domowe peelingi do twarzy i ciała. Jeśli masz suchą, wrażliwą skórę twarzy, wypróbuj enzymatyczny peeling z dyni. Jeśli skóra Twojego ciała wymaga regeneracji, wykonaj zabieg peelingujący na bazie soli z Morza Martwego. Sprawdź wszystkie przepisy i wybierz recepturę dla siebie!

Trudność receptury
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Typ skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Potrzeby skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Działanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Zastosowanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Dla kogo
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Filtruj Sortuj
Trudność receptury
Typ skóry
Potrzeby skóry
Działanie
Zastosowanie
Dla kogo
24 receptur w tej kategorii
Peeling kwasem salicylowym BHA 2%
łatwy
3 składniki 3 składniki
Zobacz
Peeling z enzymem z dyni 10%
bardzo łatwy
2 składniki 2 składniki
Zobacz
Peeling kwasami AHA 10% i BHA 2%
średni
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Maska-peeling z enzymem z dyni i witaminą C do cery potrzebującej intensywnego oczyszczenia
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Peeling kwasem migdałowym 40%
łatwy
2 składniki 2 składniki
Zobacz
Kremowy peeling algowy do ciała
zaawansowany
9 składników 9 składników
Zobacz
Peeling kwasem mlekowym 40%
bardzo łatwy
2 składniki 2 składniki
Zobacz
Peeling kwasem mlekowym 20%
bardzo łatwy
2 składniki 2 składniki
Zobacz
Antycellulitowy peeling algowy
łatwy
5 składników 5 składników
Zobacz
Peeling solny z Morza Martwego bazowa receptura
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Peeling kwasami migdałowym 10% i salicylowym 2%
średni
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Peeling kwasem migdałowym 20%
łatwy
3 składniki 3 składniki
Zobacz

Czym jest peeling?

Peeling to jeden z podstawowych i niezwykle ważnych etapów pielęgnacji skóry. Polega na złuszczaniu martwych, zrogowaciałych komórek naskórka, czego efektem jest pobudzenie skóry do regeneracji oraz eliminacja niedoskonałości. Dodatkowo peeling przywraca skórze gładkość oraz przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Usunięcie martwych komórek poprzez peeling sprawia, że składniki aktywne z kosmetyków są lepiej przyswajalne i lepiej przenikają w głąb skóry. 

Który peeling wybrać?

W naszej bazie receptur znajdziesz przepisy DIY na naturalne peelingi, które w kilka chwil możesz wykonać samodzielnie w domu. Peelingi mogą być przeznaczone zarówno do twarzy, jak i do ciała, a także do różnych typów skóry.

Peeling mechaniczny 

Peelingi mechaniczne, inaczej scruby polegają na złuszczaniu naskórka za pomocą mechanicznych drobin. Do twarzy poleca się peelingi drobnoziarniste o niewielkim rozmiarze cząsteczki wykonane na przykład na bazie korundu kosmetycznego - naturalnego minerału wykorzystywanego w zabiegach mikrodermabrazji. Peelingi na bazie korundu pobudzają mikrokrążenie krwi, dotleniaja komórki, oczyszczają i wspomagają regenerację skóry. Do ciała sprawdzi się Peeling na bazie Soli z Morza Martwego lub Peelingu algowego, które zawierają większe cząsteczki ścierne oraz cały szereg minerałów, które korzystnie wpływają na kondycję skóry. 

Peeling chemiczny 

Peeling chemiczny polega na wykorzystaniu kwasów kosmetycznych. W domu możesz wykonać jedynie peelingi powierzchniowe. Peeling średniogłęboki i głęboki może być wykonany jedynie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Do peelingów chemicznych wykorzystuje się kwasy z grupy AHA, PHA i BHA. Do kwasów AHA zaliczamy: kwas migdałowykwas mlekowykwas szikimowykwas jabłkowykwas cytrynowy, kompleks Multifruit. Do najchętniej stosowanych kwasów PHA należą glukonolakton i kwas labtobionowy. Do kwasów BHA zalicza się kwas salicylowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rodzajów kwasów kosmetycznych oraz ich właściwościach zachęcamy Cię do zajrzenia do artykułu: Kwasy kosmetyczne - rodzaje, właściwości i działanie. Jak wybrać odpowiednie kwasy dla siebie?

Peeling enzymatyczny 

Peeling enzymatyczny to coraz bardziej popularna forma peelingu ze względu na bezpieczeństwo stosowania. Peeling enzymatyczny nie zawiera bowiem ścierających drobinek, które mogą podrażniać skórę. Polecany jest więc stosować osobom z bardzo wrażliwą, suchą skórą, a także ze zmianami zapalnymi, np. trądzikowymi. Peeling enzymatyczny działa delikatnie, ale niezwykle skutecznie, a jego regularne stosowanie może przyczynić się do znacznej poprawy kondycji skóry. Do peelingów enzymatycznych stosuje się enzymy owocowe, np. Enzym z dyni lub enzym z ananasa

Przepisy DIY na naturtalne peelingi do twarzy i ciała

Nasza baza receptur to szeroki wybór peelingów opartych o naturalne składniki kosmetyczne. Do peelingu skóry twarzy polecamy szczególnie Peeling kwasem migdałowym 20%, który zmniejsza ilość stanów zapalnych, wyrównuje koloryt skóry, spłyca drobne zmarszczki. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej i z przebarwieniami, a także skóry dojrzałej. Peeling enzymatyczny z enzymem z dyni delikatnie złuszcza martwy naskórek, wygładza zmarszczki i regeneruje skórę. Dodatkowo kwas hialuronowy doskonale nawilża i zapobiega utracie wody. Peeling sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju skóry, także wrazliwej, naczynkowej i trądzikowej. Do ciała wybierz Peeling ciała z karnalitową Solą z Morza Marwtego lub Morski peeling eksplozja minerałów.