Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Dlaczego nasze hydrolaty są wyjątkowe?

Ocena (3 / 5,00)

Destylowane dla hydrolatu

Hydrolaty z ECOSPA otrzymywane są w wyniku destylacji parą wodną aromatycznych części kwiatów i roślin. Nie są to produkty uboczne po destylacji olejków eterycznych, produkowane są wyłącznie w celu otrzymania hydrolatu. Do wyprodukowania 1 litra/kg hydrolatu używa się ok. 1 kilograma surowca roślinnego oraz krystalicznie czystą wodę, dzięki temu zawartość aromaterapeutycznych składników jest na odpowiednim poziomie i odpowiedniej jakości.

Termin przydatności

Francuskie hydrolaty znajdujące się w naszej ofercie nie zawierają konserwantów. Już sam fakt, że w większości składają się z wody a dodatkowo brak konserwantów sprawia, że ich termin przydatności jest krótki i waha się od od 2-3 do 7-8 miesięcy, maksymalnie 1 rok (daty kiedy najlepiej użyć hydrolat ustalane są w destylarni). Hydrolaty najlepiej jest przechowywać w zacienionym miejscu, w temperaturze 10-13 st. C lub w lodówce.

Jeśli zależy Ci na przedłużeniu ich terminu ważności możesz dodać konserwant. Na 100 ml hydrolatu dodaj 2g eco konserwantu w proszku lub 1ml(20kropli) eco konserwantu płynnego. Dodając konserwant przedłużysz termin w którym najlepiej użyć hydrolat o co najmniej 3 miesiące.

Bądź uważny, nie wszystko jest hydrolatem

Tylko hydrolaty czyli produkty otrzymywane w wyniku destylacji parą wodną mają aromaterapeutyczne właściwości i mogą być nazywane hydrolatami. Uważaj na tzw. false friends czyli produkty będące podobnymi jednak nie tymi samymi. Olejki eteryczne bądź substancje zapachowe rozpuszczone w wodzie są po prostu perfumowanymi wodami i nie będą gwarantowały aromaterapeutycznych właściwości. Więcej na ten temat znajdziesz w aromaterapeutycznej literaturze np. Suzzanne Catty, Hydrosols, The Next Aromatherapy, Rochester, Vermont, 2001
 

iwona

04-06-2014
hydrolaty to cudowne panaceum na wszystkie dolegliwości cery! różnorodność pozwala używac ich zamiennie przez cały rok. polecam!!!

Agnieszka

22-06-2017
Uwielbiam każdy z osobna z ECOSPA :)
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj