Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Dlaczego nasze hydrolaty są wyjątkowe?

Ocena (3 / 5,00)

Destylowane dla hydrolatu

Hydrolaty z ECOSPA otrzymywane są w wyniku destylacji parą wodną aromatycznych części kwiatów i roślin. Nie są to produkty uboczne po destylacji olejków eterycznych. Produkowane są wyłącznie w celu otrzymania hydrolatu. Do wyprodukowania 1 l/kg hydrolatu używa się ok. 1 kilograma surowca roślinnego (w zależności od rodzaju hydrolatu) oraz krystalicznie czystą wodę. Dzięki temu zawartość aromaterapeutycznych składników jest na odpowiednim poziomie i odpowiedniej jakości.

Termin przydatności

Większość hydrolatów znajdujących się w naszej ofercie nie zawierają konserwantów. Już sam fakt, że w większości składają się z wody a dodatkowo nie zawierają konserwantów sprawia, że ich termin przydatności jest krótki i waha się od 2-3 do 7-8 miesięcy, maksymalnie 1 rok (daty kiedy najlepiej użyć hydrolat ustalane są w destylarni). Hydrolaty niezawierające konserwantów najlepiej przechowywać w zacienionym miejscu, w temperaturze 10-13 °C lub w lodówce. Jeśli zależy Ci na przedłużeniu terminu ważności możesz dodać konserwant. Na 100 ml hydrolatu dodaj 2 g Eco konserwantu w proszku lub 1 ml(20 kropli) Eco konserwantu płynnego. Dodając konserwant przedłużysz termin ważności o co najmniej 3 miesiące.

W ofercie ECOSPA znajdziesz dwa hydrolaty zawierające w składzie naturalne konserwanty: hydrolat z zielonej herbaty i hydrolat z drzewa oliwkowego. Konserwanty zawarte w składzie tych hydrolatów są dopuszczone do użytku przez jednostkę certyfikującą ECOCERT. W przypadku tych hydrolatów zawartość konserwantów jest konieczna. Dzięki temu hydrolaty mogą być przechowywane w tempetaturze pokojowej.

Bądź uważny, nie wszystko jest hydrolatem

Tylko hydrolaty, czyli produkty otrzymywane w wyniku destylacji parą wodną mają aromaterapeutyczne właściwości i mogą być nazywane hydrolatami. Uważaj na tzw. false friends, czyli produkty nąsladujące hydrolaty, jednak nie będące prawdziwymi hydrolatami. Solubilizaty olejków eterycznych bądź substancji zapachowych rozpuszczone w wodzie są po prostu perfumowanymi wodami i nie będą gwarantowały aromaterapeutycznych właściwości. To samo dotyczy roztworów, które zawierają w składzie nie tylko hydrolat, ale też np. wodę, glicerynę lub ekstrakty roślinne. Więcej na ten temat znajdziesz w aromaterapeutycznej literaturze np. Suzzanne Catty, Hydrosols, The Next Aromatherapy, Rochester, Vermont, 2001.
 

iwona

04-06-2014
hydrolaty to cudowne panaceum na wszystkie dolegliwości cery! różnorodność pozwala używac ich zamiennie przez cały rok. polecam!!!

Agnieszka

22-06-2017
Uwielbiam każdy z osobna z ECOSPA :)
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj