Ekosprzątanie z ECOSPA

Ogranicz swój kontakt ze szkodliwą chemią domową i zadbaj o czystość w kuchni, łazience oraz w innych pomieszczeniach bez narażania siebie i swojej rodziny na kontakt z niebezpiecznymi substancjami. Czas na ekologiczne i skuteczne rozwiązania podczas sprzątania domu! Usuwaj zabrudzenia w kuchni i łazience bez wdychania szkodliwych oparów i myj naczynia bez kontaktu z drażniącymi skórę chemikaliami. Sprawdź, jak zrobić ekologiczne pranie, a także dowiedz się, jak umyć okna i podłogi z ECOSPA.

Ekosprzątanie z ECOSPA
Spis treści:
  1. Postaw na ekologiczne rozwiązania przy sprzątaniu domu
  2. Zwalcz zabrudzenia w kuchni
  3. Sposób na ekologiczne środki do mycia naczyń
  4. Zadbaj o czystość w swojej łazience
  5. Ekologiczne pranie
  6. Czym myć okna i podłogi?

Postaw na ekologiczne rozwiązania przy sprzątaniu domu

Każdego dnia staramy się utrzymać czystość w domu, choćby myjąc naczynia czy robiąc pranie. Aby w miejscu, w którym żyjemy wraz ze swoimi bliskimi, było czysto i przyjemnie, trzeba też regularnie czyścić kuchnię i łazienkę, a także myć okna i podłogi. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że popularne produkty do mycia i czyszczenia różnych powierzchni i tkanin obfitują w substancje, które są szkodliwe dla zdrowia i mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Substancje te można jednak zastąpić naturalnymi zamiennikami. Ekologiczne środki do mycia naczyń, prania ubrań i pościeli oraz czyszczenia zabrudzeń w łazience lub kuchni to coś, o czym warto pomyśleć, jeśli chce się uniknąć podrażnień skóry i oczu oraz poważnych chorób, którym sprzyja długotrwałe stosowanie domowej chemii. Dzięki nam ekologiczne sprzątanie w Twoim domu będzie łatwe, a nawet przyjemne!

Zwalcz zabrudzenia w kuchni

Trudno uniknąć zabrudzeń w kuchni, jednak możesz je szybko usunąć, nie narażając siebie ani innych domowników na kontakt ze szkodliwą substancją. Polecamy naturalny płyn do mycia powierzchni z delikatnym dla skóry, ale skutecznym glukozydem decylowym, wodą destylowaną, olejkiem grejpfrutowym i kwasem cytrynowym. Preparat ten nadaje się do powierzchni takich jak zlew, blaty kuchenne i inne zmywalne powierzchnie. Ten płyn naprawdę zaskakuje swoją uniwersalnością! Możesz też wypróbować naturalny środek do czyszczenia kuchni i łazienki w postaci pasty na bazie sody oczyszczonej, wspomnianego glukozydu decylowego i olejku z werbeny. Przekonaj się, że sprzątanie kuchni może odbyć się bez użycia produktów negatywnie oddziałujących na organizm człowieka!

Sposób na ekologiczne środki do mycia naczyń

Czy wiesz, jaki jest skład Twojego preparatu do mycia naczyń? Czas postawić na produkt z naturalnymi składnikami! Przygotuj bezpieczne dla środowiska i łagodne dla skóry rąk mydło do mycia naczyń i zapomnij o uporczywym tłuszczu na patelni lub brytfance. Możesz też stworzyć równie skuteczny i bardzo wydajny naturalny cytrynowy płyn do mycia naczyń. Ten w 100% naturalny preparat jest pozbawiony konserwantów i syntetycznych zapachów, a do tego ma przyjemny, świeży aromat werbeny cytrynowej. Jest świetną alternatywą dla produktów, które można kupić niemal w każdym sklepie. Mycie naczyń nie musi szkodzić przyrodzie ani Twoim dłoniom!

Zadbaj o czystość w swojej łazience

Każdy lubi zażywać kąpieli lub brać prysznic w łazience, która lśni czystością. Sprzątanie łazienki jest jednak czynnością, po której można poczuć się źle. Ogólnie dostępne preparaty, których używa się do utrzymania czystości w łazience, zawierają ftalany, amoniak, fosforany i inne substancje, których wdychanie powoduje osłabienie, ból głowy i podrażnienie dróg oddechowych. Zadbaj o siebie i swoich bliskich – wypróbuj lawendowy płyn do mycia szyb i okien, który możesz wykorzystać także w innych pomieszczeniach. Aby samodzielnie go wykonać, musisz wiedzieć, że 30% tego produktu stanowi ocet spirytusowy 10%, 30% to woda destylowana, a 40%hydrolat lawendowy z konserwantem.

W łazience przyda Ci się także niezawodny naturalny płyn do mycia powierzchni (ta sama receptura co w kuchni). Jeśli potrzebujesz czegoś do usuwania osadu kamienia i osadu wapiennego z wanny lub kabiny prysznicowej, przygotuj naturalny środek scrub do czyszczenia łazienki i kuchni. Preparat ten pomaga także utrzymać czystość toalety.

Ekologiczne pranie

Decydując się na stosowanie ekologicznych preparatów do prania, nie tylko ograniczasz ryzyko wystąpienia alergii skórnych u siebie i u swoich bliskich, ale też przyczyniasz się do zmniejszenia ilości toksycznych substancji trafiających do kanalizacji. Nasz płyn do prania jest bardzo łatwy do przygotowania. Do pralki wlej 3-4 łyżki stołowe glukozydu oraz 7-8 kropli olejku eterycznego, np. lawendowego lub paczuli. Stosujesz płyn do płukania tkanin? Te, które można kupić w hipermarkecie często wywołują niepożądane reakcje skórne, jednak nie musisz rezygnować z nadawania swoim ulubionym ubraniom przyjemnej miękkości i ładnego zapachu. Sprawdź działanie lawendowego płynu do płukania tkanin! A może szukasz preparatu, który nie ma zapachu? Opcją godną Twojej uwagi jest naturalny bezzapachowy płyn do płukania tkanin. Produkt ten jest przezroczysty i w pełni naturalny

Czym myć okna i podłogi?

Mycie okien bez chemii to dobry pomysł. Uniknij bólu głowy i podrażnień płuc, które często pojawiają się po dłuższym kontakcie z ogólnodostępnymi produktami do usuwania zabrudzeń z szyb. Do mycia okien możesz śmiało wykorzystać lawendowy płyn do mycia szyb i okien (ta sama receptura co w łazience). Okna będą zachwycająco czyste, a lawendowy zapach unoszący się w domu wprawi Ciebie i domowników w dobry nastrój!

Nie bez znaczenia jest także to, czym myjemy podłogę. W popularnych produktach do czyszczenia podłóg znajduje się między innymi formaldehyd, który zbiera się w oskrzelach i podrażnia drogi oddechowe, a także powoduje swędzenie i łzawienie oczu, katar i kaszel. Chcąc przeprowadzić bezpieczne mycie podłogi, przygotuj zatem wiadro z ciepłą wodą i wlej do niego 2-3 łyżki stołowe glukozydu, 2-3 łyżki mydła kastylijskiego otrzymywanego z naturalnych olejów roślinnych i dodaj 8-10 kropli olejku eterycznego, np. lawendowego. Warto wiedzieć, że olejek ten działa bakteriobójczo, grzybobójczo i owadobójczo.

Ekosprzątanie z ECOSPA to krok ku temu, by ograniczyć ilość szkodliwych substancji w Twoim otoczeniu. Poczuj różnicę, wykorzystując nasze receptury na różne preparaty potrzebne na co dzień w każdym gospodarstwie domowym. Te naturalne produkty nie wywołują negatywnych skutków zdrowotnych!

Bibliografia: 

  • Ogrodnik A., Opałka J., Blaski i cienie detergentów, Zeszyty Studenckiego Ruchu Naukowego UJK w Kielcach, 2010.
  • Rusinek-Prystupa E., Stosowanie detergentów w środkach codziennego użytku, Problemy Higieny i Epidemiologii, 2016, nr 97(2), s. 156-160.
  • Zuziak J. Ekologiczne środki czystości, Analit 2, 2016, s.155.
  • Matacz M. Domowa chemia – śmiertelne niebezpieczeństwo dla dzieci, PAP Serwis Zdrowie, zdrowie.wprost.pl, 2019, https://zdrowie.wprost.pl/dziecko/choroby-dzieci/10207163/domowa-chemia-smiertelne-niebezpieczenstwo-dla-dzieci.html.

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Naturalny cytrynowy płyn do mycia naczyń
Naturalny cytrynowy płyn do mycia naczyń

Wydajny, gęsty w 100% naturalny płyn do mycia naczyń o cytrynowym zapachu. Płyn do mycia naczyń DIY na bazie naturalnych detergentów: mydła kastylijskiego i glykozydu decylowego bardzo dobrze się pieni, skutecznie myje naczynia, usuwa brud i tłuszcz. Płyn do naczyń posiada świeży, cytrusowy aromat olejku z werbeny cytrynowej, który działa także przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Dodatek gliceryny roślinnej nawilża i chroni skórę w trakcie zmywania naczyń. Naturalny płyn do mycia naczyń jest bezpieczny dla środowiska.

Poziom trudności:
bardzo łatwy
Ekosprzątanie z ECOSPA nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Ekosprzątanie z ECOSPA.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.