Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ŁAŹNIA KĄPIEL WODNA

Ocena (5 / 5,00)

Składniki zimne zazwyczaj dłużej się rozpuszczają. Czasami niektóre takie jak np. wosk pszczeli są twarde (w pokojowej temperaturze) i aby się rozpuściły należy je podgrzać. Do podgrzewania i mieszania w domowym laboratorium najlepsza jest łaźnia wodna nazywana również “kąpielą wodną”. Łaźnia wodna to nic innego jak naczynie zanurzone w gorącej wodzie, np. zlewka w garnku. Ciepła woda podgrzewa zanurzone naczynie i umieszczone w nim składniki . Zaletą łaźni wodnej jest fakt, że składniki podgrzewają się powoli, istnieje więc mniejsze ryzyko użycia zbyt wysokiej temperatury.

Łaźnia/kąpiel wodna może też służyć do schładzania np. gorącej emulsji czy musu. W tym celu zamiast ciepłej wody używamy zimnej np. z kostkami lodu.

 

 

Wskazówka! Jeśli wlejesz zbyt dużo wody do naczynia będzie ono pływać, a wtedy trudniej jest mieszać składniki. Tak więc do łaźni wodnej wlej tylko tyle wody, aby naczynie stało na dnie. Nie podgrzewaj surowców w naczyniach, które nie są odporne na wysokie temperatury.

 

magda

01-02-2018
czy zlewkę należy włożyć do zimnej wody i dopiero włączyć gaz czy włożyć do już gorącej?__Odpowiedź_ECOSPA__ Zlewkę najlepiej wkładać do podgrzanej wody, żeby ograniczyć czas podgrzewania.
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj