Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE WAGĄ

Interesujesz sie DIY? Masz za sobą pierwsze próby tworzenia własnych kosmetyków domowej produkcji? Zastanawiasz się, w jaki sposób ułatwić proces odmierzania składników, by był on jak najbardziej prosty, szybki i efektywny? Zapoznaj się z informacjami na temat wagi i procedury ważenia.

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE WAGĄ

Jaką wagę wybrać do odmierzania składników?

Kiedy robisz kosmetyki naturalne w domu, najlepszym sposobem na odmierzanie większości składników jest skorzystanie z wagi. Do robienia kosmetyków w domu wystarczająca jest waga o zakresie ważenia do 500 gram i dokładności do 0,1 grama lub waga o zakresie ważenia do 200 g i dokładności 0,01 grama (lepiej sprawdza się do odważania subtancji aktywnych, które dodajemy w niwielkich ilościach). Waga najczęściej posiada funkcję TARA (tare), dzięki której możesz odmierzać kilka składników w jednym naczyniu, bez konieczności dodawania ich w pamięci.

Jak ważyć składniki do kosmetyków DIY?

Używanie wagi jest czynnością bardzo prostą. Niemniej dla zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania i wykorzystania warto trzymać się kolejności postępowania:

  1. Włączamy wagę i czekamy, aż ustawi się w stan gotowości. Stan gotowości jest wtedy, gdy waga wskazuje 0.
  2. Ustawiamy na wadze zlewkę lub inne naczynie, w którym będziemy odmierzać składniki. Po zważeniu naczynia, gdy waga poda ciężar naczynia wciskamy przycisk TARA (TARE).
  3. Do naczynia wlewamy lub wsypujemy powoli pierwszy składnik. Po zważeniu składnika wciskamy przycisk TARA.
  4. Po zważeniu dwóch składników zdejmujemy naczynie z wagi i mieszamy składniki.

Wskazówka!

Jeśli odmierzasz więcej składników, to każdorazowo po zważeniu i wymieszaniu składnika wciśnij przycisk TARA (tare). W ten sposób możesz odmierzać i mieszać większą liczbę składników.

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Lekki nawilżający krem pod oczy z kolagenem roślinnym i olejem z pestek moreli
Lekki nawilżający krem pod oczy z kolagenem roślinnym i olejem z pestek moreli

Przepis DIY na lekki nawilżający krem pod oczy z kolagenem roślinnym i olejem z pestek moreli. D-pantenol łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Olej z pestek moreli zmniejsza głębokość zmarszczek pod oczami, uelastycznia ją i regeneruje. Witamina E działa przeciwutleniająco, zabezpieczając przed wolnymi rodnikami, a pseudokolagen wzmacnia i nawilża skórę. Krem przeznaczony do pielęgnacji wrażliwej skóry okolic oczu.

Poziom trudności:
zaawansowany
Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE WAGĄ nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE WAGĄ .
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.