Demakijaż i oczyszczanie

Demakijaż i oczyszczanie

Oczyszczanie skóry twarzy z resztek makijażu oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze przez cały dzień jest podstawowym elementem prawidłowej pielęgnacji. Sprawdź nasze receptury DIY na żele i pianki myjące, płyny micelarne i naturalne oliwki do demakijażu. 

Czytaj więcej

W naszej bazie receptur znajdziesz mnóstwo przepisów na domowej roboty kosmetyki, dzięki którym możesz samodzielnie wykonać wieloetapowe oczyszczanie twarzy, które poprawi kondycję Twojej skóry, oczyści cerę i zaopatrzy ją w składniki aktywne.

Czym jest wieloetapowe oczyszczanie twarzy?

Rytuał wieloetapowego oczyszczania twarzy to trend wywodzący się z pielęgnacji azjatyckiej. Polega na dokładnym oczyszczaniu skóry w kilku etapach. Pierwszy etap to demiakjaż skóry olejem roślinnym lub mieszanką olejów. Jest to tzw. Metoda OCM, czyli Oil Cleansing Method. Oleje kosmetyczne doskonale usuwają resztki makijażu, sebum, martwe komórki, oczyszczają pory. Dodatkowo odpowiednio dobrany do typu cery olej wykazuje działanie pielęgnacyjne, w tym nawilżające. Drugi etap wieloetapowego oczyszczania twarzy to użycie płynu micelarnego, który skutecznie przyciąga zanieszczyszczenia i zamyka je w swoich strukturach zwanymi micelamiTrzeci etap to oczyszczanie skóry żelem lub pianką do mycia twarzy. Ten etap stanowi dopełnienie procesu oczyszczania. Żel lub pianka usuwa pozostałości zanieczyszczeń oraz poprzednich kosmetyków, pozostawiając cerę idealnie oczyszczoną. Czwarty etap to wykonanie peelingu, dzięki czemu skóra staje się bardziej rozjaśniona, gładka i jędrna. Zakończenie wieloetapowego oczyszczania to stonizowanie skóry twarzy w etapie piątym. Przywrócenie skórze odpowiedniego pH przygotowuje skórę do kolejnego kroku pielegnacji, jakim jest nawilżanie. 

Receptury DIY na kosmetyki do oczyszczania i demakijażu

Oliwki do demakijażu

Oliwki wykonane na bazie naturalnych olejów roślinnych doskonale oczyszczają skórę, docierając do ich njagłębszych warstw. Oliwki świetnie usuwają resztki makijażu, sebum, pozostałości kosmetyków, pozostawiając skórę dogłębnie oczyszczoną, z odblokowanymi porami i nawilżoną. Wypróbuj recepturę na Oliwkę do demakijażu dp cery trądzikowej  lub Aloesowy olejek do demakijażu do cery naczynkowej.

Płyny dwufazowe

Płyn dwufazowy składa się z 2 warstw: wodnej i olejowej. Ponieważ olej z wodą nie miesza się, przed użyciem płyn należy wstrząsnąć, a następnie aplikować za pomocą wacika na skórę. Płyn dwufazowy doskonale oczyszcza i radzi sobie z kosmetykami wodoodpornymi. Jest więc idealny do demkaijażu oczu. Faza olejowa nie tylko oczyszcza, ale także dogłębnie nawilża i regeneruje skórę. Wypróbu recepturę na Dwufazowy płyn do demakijażu cery trądzikowej.

Płyny micelarne

Płyny micelarne posiadają doskonałe właściwości oczyszczające, dzięki struktorom zwanymi micelami. Micele składają się z dwóch warstw – zewnętrznej, która przyciąga wodę, odpycha tłuszcze oraz wewnętrznej odpychającej wodę i przyciągającej tłuszcze. Micele działają jak magnes przyciągając i pochłaniając tłuszcze i jednocześnie rozpuszczając w wodzie pozostałe zanieczyszczenia. Wypróbuj recepturę na Różany płyn micelarny do cery suchej i dojrzałej lub Porzeczkowy płyn micelarny z biofermentem Yerba Santa.

Pianki i żele do mycia twarzy

Żele i pianki do mycia twarzy spełniają podobne funkcje, choć różnią się formułą i konsystencją. Oba produkty opierają swoją skuteczność na delikatncyh środkach powierzchniowo-czynnych, które usuwają ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. Pianka jednak wyróżnia się bardzo deliatną i lekką konsystencją, która daje bardzo duży komfort użytkowania. Świetnie sprawdzi się przy cerze wrażliwej, alergicznej i naczynkowej. Sprawdź recepturę na Żel do mycia twarzy z witaminą C lub Piankę do mycia twarzy z d-pantenolem.

Kostki do demakijażu

 

 

 

Czytaj mniej
Trudność receptury
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Typ skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Potrzeby skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Działanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Dla kogo
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Zastosowanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Filtruj Sortuj
Typ skóry
Potrzeby skóry
Działanie
Dla kogo
Zastosowanie
28 receptur w tej kategorii
Bazowy olejek do demakijażu
łatwy
3 składniki 3 składniki
Zobacz
Delikatna pianka do mycia twarzy z rumiankiem
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Aloesowo-bławatkowy płyn do mycia twarzy
średni
6 składników 6 składników
Zobacz
Żel do mycia cery trądzikowej z węglem aktywnym bambusowym
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Różany płyn micelarny do cery dojrzałej i suchej
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Pianka do mycia twarzy z d-pantenolem
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Płyn dwufazowy do demakijażu - bazowa receptura
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Oliwka do demakijażu do cery trądzikowej
łatwy
5 składników 5 składników
Zobacz
Porzeczkowy płyn micelarny z biofermentem Yerba Santa
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Łagodny płyn micelarny z ekstraktem z prawoślazu
bardzo łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Dwufazowy płyn do demakijażu laureat konkursu ''udziewczyn.pl''
średni
9 składników 9 składników
Zobacz
Myjąca pianka do cery trądzikowej z olejkiem drzewa herbacianego
łatwy
5 składników 5 składników
Zobacz