Olejki eteryczne
Wybierz olejki do aromaterapii: olejek pomarańczowy, lawendowy, drzewa herbacianego. Sprawdź ofertę 100% naturalnych olejków eterycznych najwyższej jakości: cytrusowych, ziołowych, drzewnych, kwiatowych i korzennych. Stosuj olejki w zabiegach aromaterapeutycznych lub dodawaj do kosmetyków DIY: kremów, serum, balsamów, czy żeli pod prysznic.
Naturalne olejki eteryczne
Olejki eteryczne to mocno skoncentrowane substancje zapachowe otrzymywane z surowców roślinnych. Stosowane w aromaterapii za pomocą inhalacji, masażu, kąpieli, zabiegów spa. Dzięki olejkom eterycznym możesz skutecznie poprawić stan swojej skóry lub włosów, wzbogacić zapach i działanie kosmetyku DIY, czy skomponować naturalne perfumy. Aromaterapia to sfera kosmetyki naturalnej, do której czujemy szczególną pasję. Starannie wyszukujemy najlepszych dostawców olejków eterycznych z całego świata. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór 100% naturalnych olejków eterycznych najwyższej jakości: cytrusowych, ziołowych, drzewnych, kwiatowych, czy korzennych.
Czym są olejki eteryczne?
Olejki eteryczne to ciekłe, lotne substancje zapachowe pozyskiwane z różnych części roślin: liści, kwiatów, nasion, łodyg, korzeni lub kory, różnymi metodami. Poprzez destylację parą wodną, przez wytłaczanie i odwirowywanie skórek owoców (np. cytrusowych) lub w przypadku olejków drzewnych, przez suchą destylację drewna. Olejki eteryczne to silnie skoncentrowane substancje o bogatej budowie chemicznej, na którą może składać się ponad 300 czynnych związków chemicznych.
Jakie są właściwości olejków eterycznych?
Wspólną cechą olejków eterycznych jest ich duża lotność i słaba rozpuszczalność w wodzie. Olejki eteryczne najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach i w alkoholu, dlatego są surowcem niezwykle cenionym w perfumiarstwie. Każdy olejek eteryczny cechują unikalne właściwości aromaterapeutyczne i pielęgnacyjne. Popularne olejki eteryczne w naszej ofercie to m.in.:
Olejek lawendowy
Olejek lawendowy wykazuje właściwości uspokajające, relaksujące, łagodzi ból głowy, poprawia samopoczucie. Dodaj olejek lawendowy jako składniki zapachowy do kul kąpielowych lub mydełek DIY. Wykorzystaj antyseptyczne, łagodzące i przeciwzapalne właściwości olejku lawendowego przy tworzeniu domowych kremów, szamponów, toników, czy żeli pod prysznic DIY.
Olejek drzewa różanego
Olejek drzewa różanego relaksuje, poprawia nastrój, łagodzi bóle głowy. Jest powszechnie stosowany w kosmetyce ze względu dużą zawartość linalolu i wyjątkowe właściwości anti-age. Olejek drzewa różanego dodany do kremu lub toniku DIY nada pięknego, różanego aromatu, a dodatkowo zadziała regenerująco na skórę.
Olejek drzewa herbacianego
Olejek drzewa herbacianego to najpopularniejszy olejek stosowany w domowej aromaterapii wspomagającej leczenie infekcji górnych dróg oddechowych. Dodatkowo pomaga odstraszać owady i łagodzi świąd po ukąszeniach. Jako składnik kosmetyków DIY działa przeciwzapalnie i łagodząco. Sprawdzi się jako dodatek do domowych szamponów przeciwłupieżowych.
Jakie jest zastosowanie olejków eterycznych w aromaterapii?
Aromaterapia polega na wprowadzaniu olejków eterycznych do organizmu poprzez drogi oddechowe, a także przez skórę. Najprostszy, domowy sposób wykonania aromaterapeutycznego zabiegu jest zastosowanie kominka ceramicznego i podgrzewanie olejku z odrobiną wody w celu uwolnienia leczniczego aromatu. Z dobrodziejstw aromaterapii z powodzeniem korzystają profesjonalne gabinety spa i odnowy biologicznej np. podczas zabiegów masażu, pielęgnacyjnych lub leczniczych. Pamiętaj, że możesz mieszać ze sobą kilka olejków eterycznych tworząc unikalne kompozycje zapachowe. Zapoznaj się z zasadami łączenia olejków, eksperymentuj z zapachami i korzystaj z ich leczniczych właściwości.
Jak stosować olejki eteryczne na skórę i włosy?
Olejki eteryczne możesz łączyć z olejami roślinnymi oraz dodawać je do kosmetyków DIY, czy kąpieli. Twórz własne aromaterapeutyczne oliwki do ciała, oleje do masażu, olejki do pielęgnacji brody. Dodaj ulubiony olejek eteryczny do kremu DIY, balsamu, maseczki, żelu pod prysznic. Olejek o działaniu przeciwzapalnym, np. olejek z drzewa herbacianego, zastosuj punktowo na zmiany trądzikowe, a olejek eukaliptusowy wykorzystaj jako ochronę przed ukąszeniami owadów. Olejek rozmarynowy świetnie sprawdzi się jako składnik szamponu przeciwłupieżowego lub odżywki wzmacniającej wypadające włosy.
**Przed zastosowaniem olejku eterycznego bezpośrednio na skórę, wykonaj próbę uczuleniową na małej powierzchni skóry, np. za uchem. Olejki to silne skoncentrowane substancje, które mogą wywoływać podrażnienia i reakcje alergiczne.
Jaka jest jakość olejków eterycznych?
W ofercie ECOSPA posiadamy 100% naturalne, ekologiczne olejki eteryczne najwyższej jakości w pojemnościach od 5 do 100 ml. Wszystkie olejki eteryczne sprzedajemy w szklanych butelkach z ciemnego szkła, które chronią olejek przed działaniem światła i utlenianiem.