Dezodoranty

Dezodoranty

Szukasz naturalnego i skutecznego dezodorantu? Wypróbuj nasze receptury DIY na naturalny dezodorant w kulce, dezodorant w kremie lub dezodorant w sprayu, które są w 100% bezpieczne oraz doskonale maskują zapach potu, niwelują dyskomfort i pozwalają czuć się świeżo przez cały dzień. 

Czytaj więcej

Czym jest naturalny dezodorant?

Podstawowym zadaniem dezodorantu jest niwelowanie lub maskowanie nieprzyjemnego zapachu potu. Dezodorant naturalny pozbawiony jest syntetycznych zapachów i barwników, czy parabenów. Jest w 100% bezpieczny, hipoalergiczny, nie powoduje podrażnienia skóry, powstrzymuje rozwój bakterii, ale nie hamuje wydzielania potu. To zadanie należy do antyperspirantu, którego główną funkcją jest zapobieganie powstawania potu poprzez blokowanie ujść gruczołów łojowych. Naturalny dezodorant nie blokuje wydzielania potu. Pocenie się to naturalny proces potrzebny naszemu organizmowi. Jest niezbędne do usuwania z organizmu szkodliwych produktów ubocznych przemiany materii, a także pozwala na naturalne ochłodzenie ciała. Pot sam w sobie nie posiada zapachu, za który odpowiedzialne są powstające w miejscach pocenia się bakterie. Dezorant powienien zawierać więc składniki o właściwościach przeciwbaketryjnych, a także antyoksydacyjnych, zapachowych oraz absorbujących wilgoć. 

Rodzaje naturalnych dezodorantów

Dezodorant w sprayu

Dezodorant w sprayu aplikowany jest za pomocą wygodnej butelki z atomizerem, który rozpyla produkt w postaci drobnych kropelek. Aplikacja jest prosta i komfortowa, a także bardzo higieniczna. Dezodorant w sprayu przygotowuje się na bazie wody oraz naturalnych hydrolatów. Przetestuj recepturę na Naturalny dezodorant w sprayu lawendowy, zawierający składniki dezodorujące, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Dezodorant w kulce

Dezodoranty w kulce powstają na bazie ałunu potasowego, czyli siarczanu glinowo-potasowego, który jest naturalnym minerałem o działaniu antybakteryjnym i ściągającym ujścia gruczołów potowych. Ałun potasowy działa podobnie do antyperspirantu, ale ma też właściwości dezodorujące. Aplikator w formie kulki ułatwia szybkie i równomierne rozprowadzenie dezodorantu na skórze. Wypróbuj naszą recepturę Naturalny dezodorant z ałunu z eukaliptusem i neroli.

Dezodorant w kremie

Dezodorant w kremie to najbardziej ekologiczna i zero waste forma dezodorantu, która dzięki zawartości wodorowęglanu sodu lub skrobi z tapioki doskonale absorbuje pot, a także działa antybakteryjnie i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Dodatkowo dezodoranty w kremie pielęgnują, koją oraz regenerują wrażliwą skórę pod pachami, dzięki zawartości naturalnych maseł kosmetycznych i olejów roślinnych. Dezodoranty w kremie nie zawierają wody, dlatego robiąc własny dezodorant DIY możesz zrezygnować z dodatku konserwantów. Dezodorant w kremie aplikuje się palcami delikatnie, wmasowując go w skórę. Sprawdź, jak zrobić Delikatny dezodorant w kremie z olejkiem z drzewa herbacianego.

 

Czytaj mniej
Trudność receptury
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Zastosowanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Działanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Dla kogo
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Typ skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Potrzeby skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Filtruj Sortuj
Zastosowanie
Działanie
Dla kogo
Typ skóry
Potrzeby skóry
7 receptur w tej kategorii
Naturalny dezodorant z ałunu z eukaliptusem i neroli
średni
9 składników 9 składników
Zobacz
Bazowa receptura na naturalny dezodorant z ałunu
średni
8 składników 8 składników
Zobacz
Naturalny dezodorant dla dzieci
średni
9 składników 9 składników
Zobacz
Delikatny dezodorant w kremie z olejkiem z drzewa herbacianego
średni
7 składników 7 składników
Zobacz
Naturalny dezodorant w kremie cytrusowy
średni
9 składników 9 składników
Zobacz
Naturalny dezodorant w sprayu cytrynowy
średni
9 składników 9 składników
Zobacz
Naturalny dezodorant w sprayu lawendowy
średni
11 składników 11 składników
Zobacz