Pielęgnacja dłoni i stóp

Pielęgnacja dłoni i stóp

Masz przesuszoną skórę dłoni, a Twoje paznokcie wymagają regeneracji? A może Twoje stopy nie są w najlepszej formie? W tej kategorii znajdziesz min. autorskie przepisy na nawilżające, zmiękczające i regenerujące kremy do rąk oraz stóp, niwelujące niedoskonałości płukanki do stóp czy wzmacniające serum do paznokci.

Trudność receptury
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Typ skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Potrzeby skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Działanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Zastosowanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Dla kogo
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Filtruj Sortuj
Trudność receptury
Typ skóry
Potrzeby skóry
Działanie
Zastosowanie
Dla kogo
26 receptur w tej kategorii
Odświeżająca kostka do kąpieli stóp
łatwy
9 składników 9 składników
Zobacz
Krem do stóp i dłoni z mocznikiem 15%
zaawansowany
9 składników 9 składników
Zobacz
Regenerujący krem do rąk z masłem kakaowym i olejem z pestek winogron
zaawansowany
6 składników 6 składników
Zobacz
Glicerynowo-aloesowy żel na dłonie
średni
7 składników 7 składników
Zobacz
Regenerujące i przeciwbakteryjne masełko do rąk
średni
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Krem do rąk z mocznikiem 8%
zaawansowany
6 składników 6 składników
Zobacz
Płyn do dezynfekcji DIY
łatwy
2 składniki 2 składniki
Zobacz
Regenerujący żel do suchych rąk
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Balsam do stóp z kwasami AHA (opcja silniejsza z kwasem mlekowym - 30% AHA)
bardzo łatwy
2 składniki 2 składniki
Zobacz
Regenerujące serum do paznokci 3 x AKTYWNE
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Krem do rąk z mocznikiem 4%
zaawansowany
7 składników 7 składników
Zobacz
Balsam do paznokci z masłem jojoba i olejkami eterycznymi
średni
8 składników 8 składników
Zobacz

Jak dbać o wymagającą skórę na dłoniach i stopach?

Skóra na stopach i dłoniach jest niemal pozbawiona gruczołów łojowych. To sprawia, że jest bardzo podatna na niekorzystne czynniki zewnętrzne i łatwo ją przesuszyć. Jest ona szczególnie narażona na otarcia, uszkodzenia i pękanie. Suchość rąk często wywołuje stosowanie detergentów, z kolei odciski, modzele oraz pęknięcia na podeszwie stóp to głównie wynik noszenia niewygodnego obuwia oraz namnażania się bakterii. Pielęgnacja dłoni i stóp z wykorzystaniem naszych naturalnych produktów powinna być systematyczna i całoroczna. Delikatna skóra dłoni i stóp musi być odpowiednio oczyszczana i nawilżana, bardzo ważne jest także regularne odbudowywanie naturalnego płaszcza lipidowego tych miejsc.

Pielęgnacja dłoni i stóp latem

Trudno zaprzeczyć, że pielęgnacja stóp jest bardzo ważna latem. To właśnie wtedy nosimy obuwie, które eksponuje tę część ciała, poza tym wysokie temperatury sprawiają, że skóra stóp potrzebuje intensywnego nawilżenia. Odpowiedni poziom nawilżenia jest w tym czasie potrzebny także dłoniom. Przykładem kosmetyku, który ma lekką formułę i wspaniale nawilża skórę rąk jest glicerynowo-aloesowy żel do dłoni.

Letnia pielęgnacja stóp polega też na dbaniu o to, by usuwać wszelkie zgrubienia. Jeśli chce się nosić sandały czy klapki, skóra nie powinna również się łuszczyć. Co prawda, latem na ogół zakładamy wygodniejsze obuwie niż zimą, przez co stopy mniej się pocą i są mniej narażone na pojawienie się niedoskonałości, jednak trzeba zająć się nimi w odpowiedni sposób. Po namoczeniu stóp w relaksującej kąpieli, do której przyda Ci się na przykład odświeżająca kostka z kwiatami lawendy, należy pozbyć się martwego naskórka, a następnie zastosować krem nawilżająco-regenerujący. Pamiętaj też o lekkich balsamach do stóp z kwasami AHA.

Pielęgnacja dłoni i stóp zimą

Zimą skóra dłoni potrzebuje solidnego odżywienia. Warto wybierać preparaty bogate w lipidy, które tworzą warstwę ochronną na skórze. Pielęgnacja skóry dłoni w okresie zimowym powinna opierać się także na preparatach zawierających składniki chroniące przed utratą wody. W sezonie grzewczym nasza skóra również jest narażona na przesuszenie!

Błędne jest przekonanie, że zimą nie trzeba poświęcać swoim stopom tak dużej uwagi jak latem. Codzienna domowa pielęgnacja stóp w okresie zimowym jest bardzo ważna, ponieważ pozwala nam zachować ich zdrowy i zadbany wygląd przez cały rok. Ciężkie zimowe buty i skarpetki sprawiają, że kondycja skóry stóp może się pogorszyć. Twarde zimowe trapery często przyczyniają się do powstawania zgrubień na spodzie stóp, poza tym trzeba pamiętać o tym, że w krytym obuwiu stopy bardziej się pocą. Zimą dobrze jest zatem stosować zmiękczające oraz antybakteryjne i przeciwgrzybicze preparaty do stóp, np. likwidującą modzele i wspomagającą leczenie chorób wywołanych przez grzyby płukankę z kwasem jabłkowym.

Sposoby na zrogowaciałe pięty

Aby pięty były miękkie i atrakcyjnie wyglądały w letnim obuwiu, stosuj zmiękczające płukanki do stóp, oliwkę z witaminami A i E oraz balsam z kwasami AHA. Koniecznie wypróbuj także krem do stóp z mocznikiem 15%. Preparat ten ma silne działanie nawilżające i zmiękczające, ponadto dodaje skórze elastyczności, działa przeciwzapalnie i maskuje zapach potu. Pamiętaj o tym, że tylko systematyczna pielęgnacja stóp pozwala przywrócić atrakcyjny wygląd zrogowaciałym piętom. Unikaj częstego peelingu pięt, ponieważ może on doprowadzić do powstawania bolesnych ran.

Zadbaj o intensywne nawilżenie

Bez względu na to, czy chodzi o kosmetyki do pielęgnacji dłoni, czy o preparaty do stóp, najważniejsze jest zapewnienie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. To podstawa, jeśli chodzi o codzienną rutynę pielęgnacyjną, bez względu na porę roku. Jeśli Twoim problemem jest sucha i szorstka skóra rąk, sprawdź, jak działa krem do rąk z mocznikiem 8%

Najlepsze receptury na naturalną pielęgnację dłoni i stóp

Przekonaj się, że pielęgnacja dłoni w domu może dać wspaniałe efekty. Wypróbuj receptury, o których wspomnieliśmy wcześniej, przetestuj także regenerujący krem do rak z masłem kakaowym i olejem z pestek winogron. Polecamy ponadto wspomagające odbudowę płaszcza lipidowego skóry regenerujące i przeciwbakteryjne masełko do rąk. Jeśli chcesz zadbać o stopy w sposób kompleksowy, to oprócz wymienionych powyżej produktów, stosuj krem-maskę z olejem kokosowym i winogronowym oraz sól do kąpieli ze spiruliną.