Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu - CZYSTOŚĆ I HIGIENA

Ważnym elementem samodzielnego robienia kosmetyków w domu jest utrzymanie miejsca i akcesoriów w czystości. W tej materii obowiązuje zasada: najpierw mycie, następnie dezynfekcja.

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu - CZYSTOŚĆ I HIGIENA

Jak zachować czystość w trakcie robienia kosmetyków DIY?

Zlewki, bagietki, mieszadełka itp. powinny być czyste, umyte płynem do zmywania naczyń i gąbką przeznaczoną tylko do mycia akcesoriów kosmetycznych, następnie osuszone ręcznikiem papierowym. Blat, na którym przygotowujesz kosmetyki również przemyj i wytrzyj papierowym ręcznikiem. Możesz również rozłożyć na stole kilka listków papierowego ręcznika i na nim wykonywać prace. W przypadku, gdy coś się rozleje, czy wysypie łatwiej jest posprzątać.

W jaki sposób dezynfekować akcesoria do robienia domowych kosmetyków?

Jednym z najprostszych i skutecznych preparatów do dezynfekcji jest 70% wodny roztwór etanolu (alkoholu etylowego). 70% roztwór etanolu sporządzisz mieszając około 73 gramy spirytusu rektyfikowanego (spirytus 95-96% do kupienia w sklepie) z 27 gramami  przegotowanej i ostudzonej wody. Tak sporządzony roztwór do dezynfekcji przelej do buteleczki 100 ml z atomizerem i nim spryskuj wszystkie powierzchnie i akcesoria.

Wskazówka!

Przed przystąpieniem do pracy pamiętaj również o dokładnym umyciu rąk, warto też korzystać z jednorazowych rękawiczek ochronnych i fartucha oraz związać włosy gumką. Zasady te obowiązują szczególnie w przypadku robienia kosmetyków bez konserwantu z udziałem wody i hydrolatów.

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu - CZYSTOŚĆ I HIGIENA nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu - CZYSTOŚĆ I HIGIENA.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.