Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE AKCESORIAMI

Robienie kosmetyków DIY w domu może być wspaniałą zabawą. Aby ułatwić sobie przygodę z tworzeniem własnych kosmetyków, odpowiednio się do tego przygotuj. Akcesoria do odmierzania składnikow kosmetycznych powinny stać sie stałym elementem Twojego domowego laboratorium. Za pomocą jakich akcesoriów możesz odmierzać składniki? Sprawdź poniżej.

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE AKCESORIAMI

Jakie akceoria przydadzą się do odmierzania składników kosmetyków DIY?

Wagą odmierzysz składniki w gramach. Akcesoria służą do odmierzania składników w mililitrach. Jest to prosta i wygodna metoda pomagająca odmierzyć składniki zarówno płynne, jak i sypkie. W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów akcesoriów, które z powodzeniem możesz stosować w domu podczas tworzenia własnych kosmetyków DIY. Są to: pipetki, łyżki oraz cylindry miarowe.  Niektóre składniki możesz także odmierzać kroplami prosto z butelki. Kroplami najczęściej odmierza się olejki eteryczne, płynny eco konserwant i półprodukty używane w niewielkich ilościach.

Tabelka poniżej podaje przybliżone wartości składników w kroplach:

Składnik kosmetyczny ilość kropli na
1 ml
ilość kropli na
1 g
olejki eteryczne (kroplomierz 0,6 mm) 20 kropli 38 kropli
eco konserwant płynny (kroplomierz 1,2 mm) 22 krople 28 kropli
witamina E, A, Q10+E (kroplomierz 6,0 mm) 16 kropli 26 kropli
honeyquat (kroplomierz 0,6 mm) 20 kropli 20 kropli
fitokeratyna (kroplomierz 0,6 mm) 24 krople 27 kropli
oleje roślinne (kroplomierz 1,2 mm) 30 kropli 28 kropli

Pipetki miarowe

Pipetkami bardzo wygodnie odmierzysz składniki płynne, np. oleje, olejki eteryczne, ekstrakty, witaminy. Dzięki widocznej podziałce precyzyjnie odmierzysz nawet małe porcje składników. W naszej ofercie znajdziesz dwie pojemności pipet miarowych: Pieptkę miarową 1 ml (z podziałką 0,25 ml) oraz Pipetkę miarową 3 ml (z podziałką 0,5 ml).

Łyżki miarowe

Łyżki miarowe mogą Ci przydać podczas dozowania niewielkich ilości substancji aktywnych np. ekstraktów lub składników sypkich, takich jak glinki lub kwas migdałowy. W ECOSPA znajdziesz 3 rodzaje łyżeczek miarowych: 

Cylindry miarowe

Cylindry miarowe służą do odmierzania składników płynnych zarówno małych, jak i większych pojemności. Cylinder to wąskie, wysokie naczynie z podziałką i wygodnym wylewem ułatwiającym przelewanie płynu. Wybierz cylinder dopasowany do Twoich potrzeb:

Sprawdź całą gamę naszych akcesoriów laboratoryjnych i zacznij tworzyć swoje domowe laboratorium kosmetyczne. Zapoznaj się także z artykułem Odmierzanie w domowym laboratorium.

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Mydło w płynie geranium i drzewo różane
Mydło w płynie geranium i drzewo różane

Receptura na mydło w płynie geranium i drzewo różane, oczyszcza skórę, jednocześnie nawilżając i wygładzając. Mydło kastylijskie usuwa zanieczyszczenia, doskonale się pieni i nie powoduje uczucia ściągnięcia. Połączenie olejków geraniowego i drzewa różanego nadaje słodki, kwiatowy zapach zapach, który relaksuje i koi zmysły. Polecany jest do codziennego stosowania.

Wskazania: Oczyszczanie, Suchość
Poziom trudności:
łatwy
Składniki na 200 g do butelki 200 ml :
(98.65%) 197.3 g Mydło kastylijskie w płynie ekologiczne
(0.8%) 1.6 g Olejek drzewa różanego
(0.5%) 1 g Olejek geraniowy Egipt
(0.05%) 0.1 g Barwnik różowy
Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE AKCESORIAMI nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE AKCESORIAMI.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.