Poznaj nas

Poznaj założycieli ECOSPA.pl składniki do DIY

Tu Rita i Artur. Witamy Cię na stronie ECOSPA. Opowiemy Ci, kim jesteśmy i co robimy.

Nasza historia zaczęła się w 2003 roku w Kanadzie. To tam się poznaliśmy i wiedzieliśmy, że chcemy być razem i tworzyć wspólną przyszłość. 

Nasza przygoda z naturalnymi kosmetykami, rozpoczęła się od poważnych kłopotów Rity z atopowym zapaleniem skóry. Szukając rozwiązania, przetestowaliśmy niemal wszystkie dostępne środki i kuracje. Niestety żadne z nich nie przyniosły oczekiwanego efektu. Standardowe terapie tylko chwilowo łagodziły objawy, a drogeryjne kosmetyki nie przynosiły ulgi. Zwróciliśmy się więc ku alternatywnym rozwiązaniom. Dzięki namowom bliskich zainteresowaliśmy się naturalną pielęgnacją skóry

Oprócz formy pielęgnacji skóry, zmieniliśmy także sposób odżywiania i tryb życia. Na efekty nie czekaliśmy długo - ku naszemu zdziwieniu atopowe zapalenie skóry, z którym Rita zmagała się wiele lat, zaczęło ustępować. A my zachęceni widoczną poprawą, jeszcze bardziej zainteresowaliśmy się tematem naturalnych kosmetyków. Przewertowaliśmy mnóstwo publikacji na temat recepturowania DIY i naturalnych składników kosmetycznych. Śledziliśmy najnowsze trendy i doniesienia kosmetologiczne. W końcu powstały nasze pierwsze, własne receptury. Testowaliśmy je na sobie i przyjaciołach. Opinie były rewelacyjne - po zastosowaniu naszych kremów, ludzie wracali i chcieli więcej! 

Los chciał, że z Kanady przenieśliśmy się do Polski. To tutaj musieliśmy zdecydować, co dalej robić z naszym życiem prywatnym i zawodowym. W tamtym czasie (połowa lat dwutysięcznych) w Polsce idea kosmetyków DIY (Do It Yourself) nie była jeszcze powszechnie znana. Pomyśleliśmy, że to idealny czas i miejsce, aby podzielić się tym, co sami odkryliśmy, w co wierzymy i przede wszystkim - co działa. Dlatego w 2006 roku stworzyliśmy ECOSPA - firmę, która umożliwia tworzenie samemu zdrowych, naturalnych, bezpiecznych kosmetyków (za niewygórowaną cenę!).

Nasza dwuosobowa firma z czasem się rozrosła. Dzisiaj tworzymy zgrany zespół kilkudziesięciu osób, które podobnie jak my wierzą, że najlepszą pielęgnację skóry zapewnia natura. Zaczęliśmy sprzedaż od nierafinowanego masła karite oraz oleju kokosowego ze świeżego miąższu. Obecnie w ofercie posiadamy kilkaset składników naturalnego pochodzenia oraz udostępniamy dużą bazę własnoręcznie przetestowanych receptur na kosmetyki DIY. Nieustannie się rozwijamy i śledzimy najnowsze osiągnięcia kosmetyczne związane z naturalną pielęgnacją ciała. (Artur uzyskał dyplom z kosmetologii, a obecnie kończy londyńską szkołę kosmetyczną Formula Botanica). 

Z przyjemnością dzielimy się naszą pasją do kosmetyki naturalnej i pragniemy nauczyć Cię, jak tworzyć idealne dla Twojej skóry naturalne kosmetyki DIY. 

Cieszymy się, że chcesz nas poznać. Zapraszamy do ECOSPA :)

Rita i Artur

Składniki do DIY, robienie kul kąpielowych DIY