Zielona misja

Zbiór zasad ECOSPA.pl

W ECOSPA dbamy o naszą o planetę, a temat ochrony środowiska naturalnego jest dla nas bardzo ważny. Wierzymy, że jako społecznie odpowiedzialna firma możemy oferować najwyższą jakość produktów, jednocześnie dbając o środowisko. Zielona misja to zbiór zasad, którymi kierujemy się w ECOSPA, aby mieć wpływ na ochronę naszej planety. Bo wiemy, że możemy coś zmienić.

Sprawdzeni dostawcy firmy ECOSPA

Sprawdzeni dostawcy

Nasze naturalne surowce pochodzą tylko od sprawdzonych i zaufanych dostawców. W ofercie posiadamy hydrolaty destylowane specjalnie na nasze zamówienie przez producenta z Francji. Wspieramy także lokalnych wytwórców, dlatego wiele naszych tłoczonych na zimno olejów pochodzi z polskich tłoczni. Egzotyczne surowce sprowadzamy bezpośrednio z Afryki, czy z Amazonii. Z chęcią współpracujemy z organizacjami wspierającymi lokalne społeczności, które przystąpiły do programu Fair Trade. Dzięki temu mamy pewność, że pracownicy otrzymują godziwe wynagrodzenie za swoją pracę. Bo najlepsza jakość musi iść w parze z troską o naszą planetę.

Roślinne składniki

W ECOSPA stawiamy wyłącznie na roślinne składniki nietestowane na zwierzętach. Wybieramy tylko te surowce, których właściwości i pochodzenie poparte są certyfikatami jakości. Wiele naszych produktów może poszczycić się certyfikatem Soil Association lub ECOCERT, gwarantującymi organiczne pochodzenie i czystość ekologiczną surowca. Wybieramy dostawców, którzy posiadają pisemne oświadczenia o nietestowaniu produktów na zwierzętach. Naszą ofertę staramy się poszerzać o roślinne surowce będące alternatywą dla produktów pochodzenia zwierzęcego. Bo życie zwierząt jest dla nas ważne.

Roślinne składniki kosmetyczne ECOSPA

Opakowania produktów

W ECOSPA pragniemy, aby nasze produkty były przyjazne środowisku i bezpieczne. Dlatego, gdzie to możliwe, cenne surowce dostarczamy w opakowaniach z ciemnego szkła, które dobrze chroni zawartość przed promieniami słonecznymi, nie wchodzi w reakcje chemiczne z surowcami i nadaje się do recyclingu. Zaletą naszych opakowań jest możliwość ich wielokrotnego użytku. Użyj puste opakowanie w duchu zero waste do swoich kosmetyków DIY, zrób doniczkę na sukulenty lub wykorzystaj w kuchni na przyprawy. A jeśli masz w domu jakieś niepotrzebne opakowania, po prostu oddaj je do recyklingu i pozwól, by ktoś wykorzystał je ponownie. Bo cenimy jak najbardziej ekologiczne rozwiązania.

Ekologiczne pakowanie w ECOSPA

Ekologiczne pakowanie

Zamówienia złożone w naszym sklepie są dostarczane w kartonowych, brązowych pudełkach. Aby zawartość Twojej paczki była w pełni bezpieczna, do wypełnienia używamy papieru pakowego z makulatury, a każdy produkt owijamy dodatkowo tekturą falistą. Nie jesteśmy idealni. W ECOSPA spotkasz jeszcze folię bąbelkową, czy doypacki ze struną. Jednak z roku na rok zmieniamy się na lepsze, starając się minimalizować ilość generowanych odpadów. Codziennie wyznaczamy sobie nowe cele, dążąc do pogodzenia założeń naszej misji z potrzebami Klientów oraz ulepszania marki ECOSPA, także pod kątem zero waste. Bo troszczymy się o naszą planetę.