Jak zrobić masełko ochronne na łapki dla psa?

Długie zimowe spacery są dla Twojego psa problemem? Często bolą go łapki od obsypanych solą chodników? Jak sobie z tym poradzić i jak dbać o psie łapy zimą? Sprawdź najlepszy przepis DIY na 100% naturalne ochronne masło na łapki dla Twojego psa, które wykonasz w kilka minut z najwyższej jakości składników!

Jak zrobić masełko ochronne na łapki dla psa?
Spis treści:
  1. Jak zabezpieczyć psie łapy zimą?
  2. Jak zrobić masełko ochronne na psie łapki?

Jeśli jesteś właścicielem psa, z pewnością traktujesz go jak domownika i pełnoprawnego członka Twojej rodziny. Przynajmniej wierzę, że tak właśnie jest. Nie oznacza to, że pies nie powinien opanować i szanować pewnych zasad, które obowiązują go w Twoim domu. Tylko od Ciebie zależy, jak poprowadzisz i ukształtujesz swojego czworonoga, abyście mogli tworzyć zgrany zespół. Sukces osiągasz wtedy, gdy Twój pies odpłaca Ci się niezwykłą lojalnością, oddaniem i miłością. Ale do rzeczy… 

Mam na imię Agata i w ECOSPA zajmuję się marketingiem. Prywatnie jestem dumną posiadaczką dwóch pięknych psów rasy Łajka Jakucka. Na rynku widoczne jest coraz większe zapotrzebowanie na naturalne i skuteczne kosmetyki dla zwierząt. W końcu wszyscy chcemy dla swoich pupili jak najlepiej. Starannie wybieramy karmę, kupujemy wygodne legowisko i rozpieszczamy przysmakami. Tak samo jest z pielęgnacją. Wybieramy kosmetyki jak najbardziej naturalne, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia zwierzaka. Często jednak produkty przeznaczone do pielęgnacji zwierząt są drogie lub ich skład pozostawia wiele do życzenia. Trzeba pamiętać o tym, że psy mają w naturze lizanie sierści lub łapek, tym bardziej kosmetyki przeznaczone do jego pielęgnacji nie powinny zawierać żadnych szkodliwych substancji.

Z pomocą przychodzą surowce ECOSPA, z którymi w kilka chwil możesz ukręcić fantastyczne kosmetyki dla psa: szampony, odżywki do sierści, masełka do łapek, mydełka. Przepisy DIY na kosmetyki dla zwierząt znajdziesz na naszej stronie w kategorii Kosmetyki dla zwierząt. A dziś opowiem Ci, jak samodzielnie zrobić masełko ochronne na łapki psa. Zapraszam! 

Dlaczego psy potrzebują ochrony na łapki zimą?

Psie łapy pełnią bardzo ważne funkcje. Odpowiadają za postawę ciała, umożliwiają poruszanie się, informują psa o strukturze oraz temperaturze podłoża, gdyż są silnie unerwione. Łapy psa są mocne, ale jednocześnie bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Dlatego trzeba im poświęcić szczególną uwagę, zwłaszcza w okresie zimowym. 

Słodko wyglądające poduszki łap pokryte są grubą wierzchnią warstwą, która narażona jest na popękania i uszkodzenia, kiedy zetknie się z solą lub chemicznymi środkami, którymi posypywane są ulice. Spacer bez ochrony łapek może skończyć się pojawieniem piekącego bólu, ranami, pęknięciami, a nawet krwawieniem. Pies, któremu zaczyna doskwierać ból łapek, utyka, skacze na trzech nogach i popiskuje. To ostateczny sygnał dla właściciela czworonoga, że powinien lepiej zatroszczyć się o swojego pupila.

Jak zabezpieczyć psie łapy zimą?

Czy twój pies uwielbia zimowe spacery? A może niechętnie wychodzi o tej porze roku na zewnątrz i zdecydowanie woli zakopać się w ciepły koc przy grzejniku? Psy niestety nie mają wyboru i bez względu na pogodę muszą załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz. Możesz ułatwić swojemu psu czas spędzany na dworze poprzez zapewnienie mu odpowiedniej ochrony. Psy małych ras z pewnością ucieszą się ze swetra, kurtki, czy kubraka. Elementy psiej garderoby kupisz w sklepach zoologicznych. Psy większych ras zwykle są lepiej przystosowane do znoszenia niższych temperatur. Na zimę obrastają gęstszym futrem, które chroni je przed mrozem i wiatrem. Moje psy - Łajki jakuckie - to jedna z ras pierwotnych należących do grupy szpiców. Rasa pochodzi z Jakucji, a więc z mroźnych terenów Rosji, gdzie tamtejsze psy potrafią bez poczucia dyskomfortu spędzać wiele czasu na zewnątrz przy bardzo niskich temperaturach. To psy bardzo odporne, gdzie od setek lat używane były do stróżowania, polowań i zaprzęgów. Felicja i Atos, choć nie są psami aż tak odpornymi, jak ich pobratymcy mieszkający w Jakucji, to uwielbiają z racji swojej natury spędzać czas na dworze, a zimno im nie doskwiera. 

Niestety żaden pies nie jest w stanie samodzielnie chronić swoich łapek przed miejskimi oblodzeniami, kiedy chodniki posypane są solą i środkami chemicznymi, które rozpuszczają lód. My, jako właściciele, możemy pomóc swoim czworonogom komfortowo korzystać z długich zimowych spacerów. W sklepach zoologicznych znajdziesz specjalne buty ochronne dla psa na zimę, ale ja szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie moich psów w butach. Wybrałam więc inny sposób zabezpieczenia łapek w postaci naturalnego masełka ochronnego DIY, które sprawdza się znakomicie. 

Dodatkowo należy pamiętać o starannym i regularnym myciu łapek. Czasem wystarczy przetarcie wilgotną szmatką lub opłukanie wodą, aby usunąć bieżące zanieczyszczenia, co przyniesie psu ulgę. Możesz także wypróbować domowe mydełko DIY do mycia łapek z naszego przepisu. Przycinanie sierści między palcami psa jest także bardzo istotne. Sierść nie powinna wystawać poza poduszki, gdyż może się kołtunić i filcować, co  z kolei może wywołać stan zapalny.

Jak zrobić masełko ochronne na psie łapki?

Składniki masełka ochronnego dla psa

Aby zrobić masełko do psich łapek, wystarczą 2 składniki. Tak! Tylko 2 składniki: Ekologiczne masło shea Fair Trade oraz Masło aloesowe. Aby masełko było skuteczne, w pełni naturalne i 100% bezpieczne dla psiaka, te 2 składniki w zupełności wystarczą. Wszelkie dodatki zapachowe czy koloryzujące są niewskazane. Twój pies nie potrzebuje tych substancji. One mogą cieszyć jedynie Twój nos i Twoje oczy, natomiast absolutnie nie powinieneś ich dodawać do domowych kosmetyków dla psa, gdyż mogą wywoływać podrażnienia oraz po prostu drażnić psi nosek. Masło shea i masło aloesowe, które zawiera w swoim składzie także trochę oleju kokosowego doskonale natłuszczają i nawilżają, koją, łagodzą podrażnienia, wspomagają regenerację i tworzą warstwę ochronną. Masełko spełni więc idealnie swoją rolę podczas zimowego spaceru z czworonogiem. 

Akcesoria do przygotowania masełka na łapki dla psa

Przepis DIY na masło na łapki dla psa

Potrzebne składniki:

Przygotowanie:

1. Za pomocą wagi w zlewce o poj. 100 ml odważ Masło shea i Masło aloesowe. Wstaw zlewkę do kąpieli wodnej i podgrzewaj, aż składniki się rozpuszczą.

2. Rozpuszczone składniki dokładnie wymieszaj. Przelej do słoiczka 60 ml, opisz i naklej etykietę. Odstaw do ostygnięcia na kilka godzin. Twoje masełko dla pupila jest gotowe. 

Jak używać masełka do łapek? 

Masełko jest bardzo proste w użyciu. Najważniejsze jest, aby przyzwyczaić swojego psa do procedury smarowania łapek. Z początku może się na to nie godzić, ale z pewnością po jakimś czasie zrozumie, że to dla jego dobra i smarowanie łapek przed spacerem stanie się dla niego rutyną. Masełko ma bardzo tłustą konsystencję i będzie zostawiało tłuste ślady na podłodze. Postaraj się więc smarować łapki tuż przed samym wyjściem z domu. Możesz także to zrobić już na dworze. Nabierz trochę masełka na dłoń i rozsmaruj po poduszeczkach. Gotowe. Gdyby pies chciał zlizywać masło z łap, spróbuj go powstrzymać i odwrócić jego uwagę. Pamiętaj jednak, że masełko jest 100% naturalne i w pełni bezpieczne, dlatego psu nie grozi z tego powodu złe samopoczucie. 

Podziel się z nami w komentarzu, czy podoba Ci się nasza receptura i czy wypróbowałbyś takie masełko u swojego psa? Sprawdź też inne receptury na kosmetyki dla zwierząt!

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Odżywka w sprayu dla psa ułatwiająca rozczesywanie
Odżywka w sprayu dla psa ułatwiająca rozczesywanie

Receptura na domową odżywkę w sprayu dla psa ułatwiająca rozczesywanie skołtunionego, zbitego włosa. Hydrolat lawendowy pozostawia przyjemny zapach, a przy tym nie jest on drażniący dla naszych pupili. Bioferment z bambusa działa wygładzająco i wzmacniająco na włosy, d-pantenol intensywnie nawilża i odbudowuje. Odżywka nie pozostawia tłustych śladów, może być stosowana na sucho i na mokro.

Poziom trudności:
łatwy
Jak zrobić masełko ochronne na łapki dla psa? nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Jak zrobić masełko ochronne na łapki dla psa?.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.