Masaż twarzy rollerem i kamieniem Gua Sha

Najstarsze metody masażu, pochodzące z tradycyjnej medycyny chińskiej, wykorzystują proste, ale skuteczne narzędzia oraz techniki akupunktury i akupresury. Naturalna stymulacja skóry pobudza jej regenerację, doskonale odpręża i przywraca wewnętrzną harmonię.
 

Masaż twarzy rollerem i kamieniem Gua Sha
Spis treści:
  1. Kamień Gua Sha - co to jest?
  2. Na co pomaga kamień Gua Sha?
  3. Roller do twarzy - co to jest?
  4. Jakie są efekty stosowania rollera do twarzy?
  5. Jak masować twarz rollerem i kamieniem?

Kamień Gua Sha - co to jest?

Gua Sha to naturalny kamień, a jednocześnie metoda masażu twarzy i ciała, wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej. “Gua” oznacza skrobanie, a “Sha” - czerwony ślad. Pocieranie skóry kamieniem uciska tkanki, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i rozgrzanie skóry. Pojawia się zaczerwienienie.

Kamień składa się z kilkudziesięciu pierwiastków, które wraz substancjami aktywnymi zawartymi w oleju do masażu, dostają się przez skórę do organizmu. Kamień poprzez tarcie o cienką warstwę oleju na ciele, wytwarza impulsy elektryczne, elektromagnetyczne i ultradźwiękowe, co według teorii tradycyjnej medycyny chińskiej ma pozytywne działanie odmładzające i oczyszczające.

Kamień z jadeitu ma właściwości regeneracyjne i detoksykujące, ten z kwarcu oczyszcza skórę, zmniejsza ból głowy i stres. Wykorzystuje się też awenturyn, ametyst, albo obsydian dodający pewności siebie i energii do działania - dostępny w naszym sklepie Ecospa.

Oprócz rodzaju kamienia, ważny jest jego kształt, który ma ułatwić masaż i uczynić go przyjemnym. Płaskie akcesorium w kształcie serca ma zaokrąglone boki. Dłuższy z nich posiada wgłębienie, idealnie pasujące do kształtu nosa lub podbródka.

Na co pomaga kamień Gua Sha?

Masaż kamienną płytką usprawnia mikrokrążenie krwi i limfy, zmniejsza obrzęki na twarzy i cienie pod oczami, a także minimalizuje pory i zmarszczki, poprawia elastyczność i jędrność skóry. Co jeszcze daje rolowanie twarzy kamieniem? Relaksuje mięśnie twarzy i odpręża – kilka minut masażu sprawi, że pozbędziesz się stresu i napięcia.

Może zastanawiasz się, po jakim czasie widać efekty gua sha i czy gua sha naprawdę działa? Każda terapia daje efekty dopiero po pewnym czasie, pozytywne skutki powoli sumują się w twojej skórze. Efekty nie są błyskawiczne - to nie operacja plastyczna, ani zabieg medycyny estetycznej. Dobroczynne działanie polega na stopniowym pobudzaniu skóry do odnowy, a to trwa nie krócej niż miesiąc. Zanim zauważysz poprawę wyglądu skóry, odczujesz odprężenie. Czy nie o to też chodzi? Zrezygnuj z masażu kamieniem, jeśli masz cerę naczyniową, trądzik różowaty lub aktywny trądzik zwykły. Z zasady, masaż Gua Sha ma pomóc w zachowaniu równowagi między elementami yin i yang, znajdującymi się w naszym ciele. Ich zachwianie objawia się stanami chorobowymi w organizmie. Zabieg oczyszcza meridiany (kanały energetyczne), co usprawnia i odblokowuje przepływ życiowej energii (qi), a to prowadzi do homeostazy – wyrównania wszystkich parametrów w organizmie.

Kamień gua sha używaj także do masażu całego ciała, zwłaszcza dolnego odcinka pleców, by uśmierzyć ból oraz przyspieszyć proces usuwania toksyn ze skóry.

Choć ten masaż nie ma naukowych dowodów na swoją skuteczność, to jest chętnie praktykowany, ze względu na pozytywne działania: usprawnia przemianę materii w organizmie, zmniejsza zmęczenie, przywraca siły witalne, zwiększa aktywność komórek i odporność organizmu.

Roller do twarzy - co to jest?

To akcesorium do masowania twarzy przypomina działaniem kamień gua sha i tak jak on, znane jest w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat. Różni go kształt – roller jest przesuwającym się wokół własnej osi wałkiem.

Wiele masażerów ma dwa różnej wielkości wałki - mniejszy służy do masowania skroni i okolic oczu, a większy - czoła, policzków, żuchwy.

Roller jest najczęściej wykonany z naturalnego kamienia półszlachetnego: z zielonego jadeitu lub różowego kwarcu. Może być też z fioletowego ametystu, czarnego obsydianu czy zielonego awenturynu. Czasem - z fluorytu tęczowego o barwach fioletu, zieleni i szarości.

Jakie są efekty stosowania rollera do twarzy?

Właściwości pielęgnacyjne rollerów są takie same, bez względu na rodzaj kamienia.

Przesuwając wałkiem po skórze rozluźniasz mięśnie i uwalniasz nagromadzone toksyny, bo drenaż limfatyczny zwiększa przepływ krwi i limfy, usprawniając krążenie, a tym samym odżywienie tkanki. Chłodny kamień zmniejsza obrzęki, worki i cienie pod oczami, a skóra staje się bardziej napięta i zyskuje świeży koloryt. Czy warto masować twarz rollerem? Zdecydowanie tak – zyskasz lepsze samopoczucie i relaksację mięśni, zwiększasz też absorpcję kosmetyków i ich składników aktywnych w głąb skóry.

Jak masować twarz rollerem i kamieniem?

Zamiast zastanawiać się, co jest lepsze: roller do twarzy czy kamień gua sha, zaopatrz się w komplet tych akcesoriów, wybierając określony kamień. Wypróbuj dostępny w Ecospa Zestaw PREZENTOWY Kamień Gua Sha i Roller. Czarny obsydian z którego jest zrobiony kamień Gua Sha i roller do masażu to szkło wulkaniczne, które powstaje w szybko stygnącej lawie, nazywane smoczą skałą. Obsydian według medycyny niekonwencjonalnej dodaje odwagi do działania i wiary w swoje możliwości, chroni przed niekorzystną energią i jest polecany dla osób wrażliwych i uduchowionych.

Masaż kamieniem i rollerem wygląda podobnie. Najlepiej rozpocząć od rollera, a potem wypróbować kamień, którym można masować nieco mocniej i używać ich na zmianę.

Zastanawiasz się, czy masaż gua sha można robić codziennie? Bądź pewna, że wpisując ten rytuał w codzienną rutynę, zyskasz piękną skórę i błogi relaks.

Ile powinien trwać masaż gua sha? Wystarczy 10-15 minut dziennie. Pamiętaj, by wcześniej schłodzić kamień w lodówce - przyjemnie orzeźwi skórę i zwęzi naczynia, zmniejszając obrzęk.

Jak wykonać masaż twarz kamieniem Gua Sha? Najpierw dobrze oczyść skórę, potem zaaplikuj serum lub olejek do twarzy (nada poślizg), a następnie każdy ruch (stopniując nacisk) powtórz 5-10 razy. Rozpocznij od podstawy szyi, kierując się do brody. Potem masuj podbródek, zaczynając od środka - przesuwaj się najpierw poziomo wzdłuż żuchwy, a potem skośnie w górę, w stronę ucha. Za każdym razem „zjedź” od ucha pionowo w dół do węzłów nadobojczykowych. Tam znajdują się węzły chłonne, do których odprowadza się limfę oraz szkodliwe produkty przemiany materii. Na policzkach masuj promieniście od nosa w kierunku ucha. Pod oczami kieruj się od wewnętrznego kącika oka w kierunku ucha. Naciskaj delikatnie, z wyczuciem. Na koniec czoło – rozpocznij od „lwiej zmarszczki” między brwiami, potem masuj pionowymi ruchami znad brwi w kierunku nasady włosów, a następnie poziomymi ruchami u góry czoła odprowadź toksyny w kierunku ucha, w stronę węzłów chłonnych.

Po takim seansie nie będziesz mieć wątpliwości, czy warto masować twarz rollerem. Zwłaszcza, gdy twoje ruchy są powolne i świadome.

Tak samo używaj rollera. Oba „narzędzia” umyj na koniec mydłem i bieżącą wodą, a co tydzień zdezynfekuj produktem do dezynfekcji skóry i błon śluzowych. Pozostające na powierzchni kamienia i w jego niewidocznych porach resztki produktów kosmetycznych, sprzyjają rozwojowi bakterii, które potem rozprowadzasz na skórze.

Do zabiegu użyj dobrej jakości olej do masażu, który nada skórze poślizg i zapewni jej dobrą pielęgnację. Jeśli podgrzejesz olej w podgrzewaczu, ciepło sprawi, że masaż stanie się jeszcze przyjemniejszy.

Różany olejek do masażu twarzy z olejami: arganowym, z opuncji figowej i malinowym rozjaśnia przebarwienia, wzmacnia naczynka krwionośne i działa przeciwzmarszczkowo.

Olejek do masażu Kobido na bazie oleju arganowego, ze słodkich migdałów, z pestek winogron i witaminy E – idealny do suchej starzejącej się skóry, działa przeciwzmarszczkowo, antyoksydacyjnie i ujędrniająco.

Olej ze słodkich migdałów do masażu polecany szczególnie do cery suchej i wrażliwej nawilża, uelastycznia skórę, łagodzi podrażnienia. Nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.

Olej do masażu łącz z olejkami eterycznymi, aby nakarmić ciało i duszę. Taki masaż przywraca wewnętrzną harmonię i łagodzi napięcia.

Bibliografia:

  • Clive Witham, Gua Sha - chiński masaż uzdrawiający. Skuteczna alternatywa dla baniek, Wydawnictwo Vital, 2020
  • Christiana Schmid, Odmładzające masaże twarzy. Dalekowschodnie sekrety skutecznej redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry twarzy, Wydawnictwo Vital, 2023
  • Sława Połoczańska-Godek, Neuromasaż. Zdrowie i estetyka twarzy. Wydawnictwo WSEiT, 2021

Zestaw PREZENTOWY Kamień Gua Sha i Roller

Zestaw Prezentowy zawiera kamień do masażu twarzy Gua Sha i roller do twarzy wykonane z kamienia naturalnego - czarnego obsydianu. Przy pomocy kamienia Gua Sha i rollera stworzysz własny rytuał pielęgnacyjny w domowym SPA i samodzielnie wykonasz masaż twarzy.

Zestaw PREZENTOWY Kamień Gua Sha i Roller
89,00 zł 1 szt.

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Oliwka różana do masażu
Oliwka różana do masażu

Receptura DIY na oliwkę różaną do masażu, która nie tylko nawilży i zregeneruje skórę, ale również poprawi nastrój. Połączenie olejów: ze słodkich migdałów i nasion dzikiej róży wykazuje właściwości uelastyczniające i wygładzające. Olejek drzewa różanego nadaje kwiatowy zapach, relaksuje i poprawia nastrój.

Poziom trudności:
łatwy
Masaż twarzy rollerem i kamieniem Gua Sha nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Masaż twarzy rollerem i kamieniem Gua Sha.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.