Najskuteczniejsze oleje do skóry dojrzałej

Który kosmetyk powinien mieć stałe miejsce na półce seniora? Olej roślinny tłoczony na zimno jako panaceum na objawy starzenia się skóry. Choć oleje pochodzą z różnych roślin uprawianych w wielu zakątkach świata i każdy z nich ma odrębne właściwości wynikające z zawartości procentowej poszczególnych kwasów w cząsteczce tłuszczu, to łączy je wspólne działanie: odbudowują płaszcz hydrolipidowy, hamują utratę wody ze skóry, łagodzą podrażnienia, ujędrniają, działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Sprawdź w naszym przewodniku, które oleje najlepiej odpowiedzą na potrzeby Twojej skóry.

 

Najskuteczniejsze oleje do skóry dojrzałej
Spis treści:
  1. Najlepsze oleje roślinne na zmarszczki
  2. Jak stosować naturalne oleje w pielęgnacji twarzy?

Najlepsze oleje roślinne na zmarszczki

Olej z opuncji figowej z Maroka - naturalny botoks

Olej z opuncji figowej z pestek owoców uprawianych ekologicznie w Maroku – luksusowy, bogaty w pierwiastki śladowe, aminokwasy, antyoksydanty. Działa wszechstronnie, ale wyróżniają go spośród innych olejów silne właściwości odmładzające. Pielęgnuje cerę suchą, dojrzałą i wrażliwą. Doskonały do skóry okolic oczu. Świetnie się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu.

Olej Marula do twarzy

Olej Marula z pestek słodkich owoców – bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, m.in. tokoferole. „Eliksir młodości” silnie regeneruje starzejącą się i przesuszoną skórę, wspomaga leczenie łuszczycy i egzemy. Łatwo pokonuje barierę naskórka, wnikając w głąb skóry. Dzięki temu znakomicie nawilża ją i uelastycznia.

Olej z dzikiej róży w kosmetykach

Olej z nasion dzikiej róży Rosa Canina silnie przeciwdziała zmarszczkom dzięki zawartości kwasu trans-retinowego (kwas witaminy A), który wygładza i odbudowuje skórę. Witamina E, flawonoidy, karotenoidy, składniki mineralne oraz kwasy omega-3 i omega-6 stanowią optymalny skład do pielęgnacji dojrzałej, suchej  skóry twarzy i okolicy oczu. Oleje zawierające kwasy omega-3 i omega-6 stosowane miejscowo będą wspierać barierę ochronną naszej skóry oraz jej odpowiednie nawilżenie. Suchość skóry jest też jednym z objawów niedoboru kwasów omega-3. Olej z nasion dzikiej róży rozjaśnia przebarwienia, wzmacnia naczynia krwionośne, łagodzi objawy łuszczycy i egzemę. W ofercie posiadamy też ekologiczny olej z nasion dzikiej róży Rosa Moschata pochodzący z uprawy ekologicznej o równie dobroczynnych właściwościach pielęgnacyjnych oraz olej z owoców dzikiej róży o intensywnym działaniu antyoksydacyjnym i regenerującym.

Olej z pestek śliwki pachnie marcepanem

Olej śliwkowy tłoczony z pestki śliwki przyjemnie pachnie migdałami i marcepanem. Jest lekki i szybko się wchłania. Ma wspaniałe właściwości nawilżające i gojące. Jako źródło antyoksydantów i kwasów tłuszczowych, witaminy E, beta-karotenu, przeciwdziała starzeniu się skóry, opóźniając powstawanie zmarszczek i niwelując suchy oraz szorstki naskórek.

Olej z rokitnika - naturalny antyoksydant

Olej z owoców rokitnika o ciemnoczerwonym kolorze nadanym przez karotenoidy zawiera całego bogactwo przeciwutleniaczy, na czele z kwasami omega-3 i omega-6. Doceni go skóra dojrzała, sucha i naczynkowa. Olej zmiękcza i wygładza powierzchnię naskórka, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Olej z nasion rokitnika ma podobne właściwości jak olej z owoców rokitnika, również jest polecany na blizny i przebarwienia.

Olej arganowy  - eliksir młodości

Olej arganowy ze świeżych orzechów drzewa arganowego to „złoto Maroka" - skarbnica nienasyconych kwasów tłuszczowych i substancji biologicznie czynnych, które opóźniają procesy starzenia się skóry, poprawiają elastyczność i jędrność przesuszonej cery. Olej łagodzi stany zapalne, chroni przed szkodliwymi czynnikami, koi podrażnienia.

Olej zimnotłoczony z pestek wiśni

Olej wiśniowy pozyskiwany z pestek wiśni pięknie pachnie marcepanem. Ze względu na dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy oraz  witamin A, B17, E, idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej, naczynkowej. Łącz go z masażem skóry – tak działa najefektywniej. Olej wzmacnia naczynia krwionośne, zmniejsza zaczerwienienia, koi stany zapalne.

Olej z wiesiołka -  źródło NNKT

Olej z nasion wiesiołka spłyca zmarszczki, poprawia jędrność i gładkość skóry, zmiękcza rogowaciejący naskórek, dodaje blasku. Poprawia stan skóry z AZS, egzemą, łuszczycą, dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza kwasu linolowego i gamma-linolenowego (GLA). Sprawdź, jak dobrze olej wpływa na cerę naczynkową i wrażliwą.

Olej lniany na twarz - na co pomaga?

Olej lniany z suszonych nasion lnu to skarbnica antyutleniaczy. Trójglicerydy kwasów tłuszczowych, β-karoten i luteina dobrze nawilżają i natłuszczają oraz wspomagają leczenie AZS, łuszczycy, pokrzywki i egzemy. Olej hamuje stany zapalne, przyspiesza gojenie, pielęgnuje suchą, wrażliwą cerę skłonną do zmarszczek.

Olej malinowy do skóry wrażliwej

Olej z nasion czerwonej maliny - lekki i nietłusty, zawiera dużo kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny, poprawia jędrność skóry i spłyca drobne zmarszczki. Nawilża, uspokaja skórę alergiczną, koi stany zapalne, dlatego używaj go do skóry wrażliwej, atopowej, z łuszczycą.

Jak stosować naturalne oleje w pielęgnacji twarzy?

Niemal każdy z olejów możesz używać bezpośrednio na skórę twarzy, wykonując przy okazji automasaż. Możesz także zmieszać kilka jego kropli z serum, kremem lub kwasem hialuronowym, dodając 1-5 ml oleju na każde 100 ml kremu lub innego preparatu. W innej wersji dodaj odrobinę oleju do ekologicznej bazy kremowej albo do maseczki z glinki mineralnej.

Jeśli tworzysz od podstaw kosmetyk – krem, balsam, czy serum, użyj oleju jako składnik fazy tłuszczowej.
Wyjątek stanowi olej z owoców lub nasion rokitnika i olej z owoców dzikiej róży, których intensywny kolor nie pozwala stosować ich bezpośrednio na skórę, tylko wymieszać wcześniej w dłoni z innym olejem ECOSPA.

Bibliografia:

  • Eliza Lamer-Zarawska, Cezary Chwała, Antoni Gwardys, Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej, Warszawa 2022. 
  • Wiktoria Mucha, Kosmetyki naturalnie dla Ciebie. Mydła. Hydrolaty. Olejki. Peelingi, Warszawa 2020.
  • Aleksandra Zielińska, Izabela Nowak, Kwasy tłuszczowe w olejach roślinnych i ich znaczenie w kosmetyce, CHeMik 2014, 68, 2, 103–110, Poznań 2014, https://miesiecznikchemik.pl/wp-content/uploads/2015/01/chemik_2014_02-4.pdf
  • Monika Michalak, Katarzyna Paradowska, Agnieszka Zielińska, Możliwości wykorzystania w kosmetologii wybranych olejów roślinnych jako źródła karotenoidów Postępy Fitoterapii 2018; 19(1): 10-17, http://www.postepyfitoterapii.pl/wp-content/uploads/2018/08/pf_2018_010-017.pdf

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Serum olejowe z dziką różą rokitnikiem i kompleksem witamin
Serum olejowe z dziką różą rokitnikiem i kompleksem witamin

Receptura na serum olejowe DIY z dziką różą, rokitnikiem i witaminami. Oleje z dzikiej róży i z rokitnika posiadają właściwości regenerujące, chroniące skórę przed nadmierną utratą wody, poprawiające koloryt skóry i jej strukturę. Witamina A reguluje proces keratynizacji naskórka i zmniejsza drobne zmarszczki. Olejowa witamina C działa antyoksydacyjnie, redukuje przebarwienia, pobudza produkcję kolagenu. Koenzym Q10 i witamina E to działają ochronnie na komórki skóry. Serum polecane do pielęgnacji cery dojrzałej, suchej, z przebarwieniami i zmarszczkami.

Wskazania: Przebarwienia, Suchość, Utrata jędrności, Zmarszczki
Poziom trudności:
łatwy
Najskuteczniejsze oleje do skóry dojrzałej nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Najskuteczniejsze oleje do skóry dojrzałej.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.