Najlepsze olejki eteryczne do dyfuzora i nawilżacza
Chcesz korzystać z dobrodziejstw aromaterapii w zaciszu własnego domu? Niektóre naturalne olejki eteryczne są szczególnie polecane do dyfuzora lub nawilżacza z funkcją aromaterapii – ich wyjątkowe właściwości pozwalają skuteczniej walczyć z przeziębieniem oraz pozbyć się napięcia i złego samopoczucia. Wybierz odpowiednie olejki eteryczne i zafunduj sobie domowy relaks z aromaterapią. Sprawdź też, jakie gotowe zestawy prezentowe z olejkami eterycznymi znajdziesz w ECOSPA!
Aromaterapia w domu – dodaj olejek eteryczny do dyfuzora lub nawilżacza
Klasyczna aromaterapia polega na wprowadzaniu naturalnych olejków eterycznych do organizmu przez drogi oddechowe lub skórę. Olejki te wnikają przez śluzówki nosa i płuca do krwiobiegu, a następnie działają ogólnoustrojowo. Co ważne, mają także na psychikę ludzką. Powszechną i łagodną formą aromaterapii jest aromatyzacja powietrza przy użyciu kominka zapachowego, dyfuzora lub nawilżacza z funkcją aromaterapii.
Aby rozpylić zapach olejku po całym domu, warto zdecydować się na dyfuzor ultradźwiękowy do olejków eterycznych. Takie akcesorium działa w oparciu o technologię wytwarzania pary wodnej przy użyciu ultradźwięków. Dyfuzor ultradźwiękowy oczyszcza powietrze, nawilża je, a także nasyca zapachem wybranego olejku. Co ważne, taki dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych obsłużysz w łatwy sposób – wystarczy wlać do dyfuzora wodę i określoną ilość olejku eterycznego. Olejek eteryczny można też wlać do pojemnika z wodą lub wyznaczonego miejsca na olejki, które jest częścią nawilżacza powietrza z funkcją aromaterapii. Nie wykorzystuj jednak zbyt dużo olejku – w zależności od wielkości dyfuzora lub nawilżacza i od zaleceń producenta urządzenia odmierz kilka kropli olejku eterycznego. Dowiedz się więcej na temat tego, jak stosować olejki eteryczne w domu i korzystaj z dobrodziejstw aromaterapii w bezpieczny i sprawdzony sposób!
Uwaga! Sprawdź w instrukcji obsługi urządzenia czy dyfuzor lub nawilżacz, który posiadasz może służyć do ropylania 100% naturalnych olejków eterycznych i jakie ilości olejków są dozwolone dla danego urządzenia!
Jak wybrać odpowiednie olejki eteryczne do swoich potrzeb?
Olejki przeznaczone do zabiegów aromaterapeutycznych muszą spełniać wysokie wymagania jakościowe. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że do aromaterapii nadają się wyłącznie naturalne olejki eteryczne. W ECOSPA mamy mnóstwo różnych naturalnych olejków eterycznych, które wyróżniają się wysoką jakością. Jeśli stosuje się je w zalecanych ilościach, mając też na uwadze ewentualne przeciwwskazania do aromaterapii z ich użyciem, są całkowicie bezpieczne.
Olejki eteryczne należy wybierać nie tylko sugerując się tym, jakie zapachy lubimy najbardziej. Każdy olejek ma swoje specyficzne właściwości – wiele z nich działa antyseptycznie i pomaga walczyć z infekcjami sezonowymi i kiepskim samopoczuciem.
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aromaterapią lub jeśli chcesz podarować olejki eteryczne komuś, kto od niedawna interesuje się tą dziedziną medycyny niekonwencjonalnej, wybierz Zestaw Basic Aromaterapia. Zestaw ten zawiera 6 najpopularniejszych 100% naturalnych olejków eterycznych: olejek lawendowy, olejek drzewa herbacianego, olejek rozmarynowy, olejek pomarańczowy, olejek mięty pieprzowej i olejek eukaliptusowy. Bez wątpienia Zestaw Basic Aromaterapia przyda się w każdym domu! Dzięki niemu można dodać sobie energii na początku dnia i odprężyć się wieczorem, ponadto bardzo przydaje się on w okresie jesienno-zimowym, ponieważ olejki wchodzące w jego skład pomagają niwelować przykre objawy infekcji dróg oddechowych.
Olejki eteryczne na przeziębienie
Niejeden naturalny olejek eteryczny okaże się wspaniałym wsparciem w walce z katarem, kaszlem i obniżonym nastrojem podczas przeziębienia. Rozpylenie w powietrzu olejku drzewa herbacianego pomoże złagodzić kaszel, ból zatok oraz katar – substancja ta ma wyjątkowo silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe! Warto wykorzystać także np. olejek mięty pieprzowej, który ułatwia oddychanie i ogranicza kaszel. Objawy infekcji górnych dróg oddechowych łagodzi również olejek eukaliptusowy, ale trzeba zaznaczyć, że podobnie jak olejek mięty pieprzowej, może zaszkodzić osobom chorującym na astmę!
Pamiętaj o olejku rozmarynowym, który wspiera leczenie infekcji bakteryjnych i wirusowych gardła, zatok, oskrzeli i płuc. Regularne stosowanie olejku rozmarynowego poprawia odporność – w tym celu warto stosować także olejek pomarańczowy.
Domowy relaks z aromaterapią
Olejki eteryczne mogą skutecznie poprawiać nastrój – pomagają zrelaksować się i wyciszyć lub poprawiają zdolność koncentracji i pobudzają, są w nich także afrodyzjaki. Zanim wybierzesz dla siebie olejki eteryczne do aromaterapii, zapoznaj się z ich opisem, bo to pozwoli Ci dokonać optymalnego wyboru! Dla przykładu, olejek pomarańczowy poprawia nastrój i zmniejsza napięcie nerwowe, z kolei olejek rozmarynowy łagodzi ból głowy i zmęczenie fizyczne. Nie sposób nie docenić również właściwości olejku lawendowego, który relaksuje ciało i umysł, ma właściwości uspokajające i przeciwdepresyjne. Olejek ten łagodzi stres i jest stosowany przy bezsenności.
Zestawy prezentowe z olejkami eterycznymi
W ECOSPA znajdziesz różne zestawy prezentowe do aromaterapii. W ich skład wchodzą olejki eteryczne naturalne pochodzące z zaufanych źródeł i posiadające odpowiednie certyfikaty. Nasze zestawy są przygotowywane tak, by trafiały w oczekiwania kobiet i mężczyzn w różnym wieku – zawierają olejki, dzięki którym można zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd!
Bibliografia:
- Kiełtyka-Dadasiewicz A., Gorzel M., Terapie alternatywne. Aromaterapia – surowce i zabiegi, European Journal of Medical Technologies 2014, t.2, n. 2.
- B. Matuszewska, Aromaterapia praktyczna, Wydawnictwo Studio Astro Psychologii, Białystok 2012.
- V.A. Worwood, The Complete Book of Essential Oils and Aromatherapy, New Word Library, San Rafael 1993.
- Król S., Skalicka-Woźniak K., Kandefer-Szerszeń M., Aktywność biologiczna i farmakologiczna olejków eterycznych w leczeniu i profilaktyce chorób infekcyjnych, Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej 2013, t. 67, 2013, s. 1000-1007.
- M. Romer, W.S. Brud, Aromaterapia, leksykon roślin leczniczych, Wydawnictwo Medpharm Polska, Wrocław 2009.