
Nie stosować w ciąży
Olejek lawendowy 100% naturalny
Olejek lawendowy Maillete charakteryzuje miękki, łagodny, kwiatowy zapach. Za ten niezwykły aromat jest odpowiedzialna przede wszystkim zawartość octanu linalolu. Ten olejek lawendowy jest bardzo często wykorzystywany w aromaterapii, w produkcji kosmetyków, w perfumerii i do pielęgnacji skóry. Posiada wyjątkowe właściwości terapeutyczne. Olejek lawendowy to dziś najpopularniejszy olejek eteryczny szeroko stosowany ze względu na bezpieczeństwo i uniwersalność.
Dozowanie
Zalecane 0,5 - 2%
Krople/ml - 1 ml olejku lawendowego to ok. 27 kropli
Jak stosować olejek lawendowy?
Wzbogać gotowy kosmetyk lub dodaj do kosmetyków DIY - Dodaj olejek lawendowy do gotowego kremu, oleju do twarzy lub ciała, płynu do mycia, szamponu, czy odżywki do włosów. Możesz użyć w mieszance z innymi olejkami eterycznymi. Dodaj 13 kropli na każde 100 ml kosmetyku (stężenie 0,5%).
Dodaj do kąpieli - Wymieszaj 5-10 kropli olejku (lub mieszanki olejków) w 1 łyżce ulubionego oleju bazowego i dodaj do kąpieli.
Wykonaj masaż z olejkiem - Dodaj 6 - 7 kropli do 25 ml oleju bazowego (stężenie 1%) np. migdałowy, morelowy, jojoba lub kokosowy. Podgrzej mieszankę olejów i wykonaj relaksujący masaż ciała.
Użyj w kominku do aromaterapii - Miseczkę w kominku napełnij wodą i dodaj 5 - 10 kropli olejku lawendowego lub mieszanki olejków.
Olejek lawendowy - właściwości kosmetyczne
- Olejek lawendowy działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwtrądzikowo i przeciwzapalnie.
- Stosowany w leczeniu trądziku prowadzi do zabicia bakterii powodujących infekcje skórne, jednocześnie wygładza i reguluje produkcję sebum.
- Jest niezwykle pomocny w leczeniu egzem, w rozstępach skórnych i w grzybicy.
- Jego działanie wprowadza spokój i opanowanie, powoduje, że umysł jest zrelaksowany.
- Oprócz tego działa bakteriobójczo, grzybobójczo i owadobójczo (dodatkowo łagodzi skutki ukąszeń, odstrasza mole i inne owady). Przyspiesza gojenie ran i podrażnień (także słonecznych). Udowodniono jego pozytywny wpływ na skórę głowy, regeneruje włosy zniszczone i kontroluje wydzielanie łoju.
- Masaże z olejkiem lawendowym są pomocne w reumatyzmie, osłabieniu, czy obrzękach kończyn. Dodatkowo lawenda przywraca równowagę ducha i ciała.

Zastosowanie
- Olejek lawendowy stymuluje cebulki włosów do wzrostu, działa sebostatycznie, dzięki czemu reguluje pracę gruczołów łojowych ograniczając problem przetłuszczającej się skóry głowy.
- Dodaj olejek lawendowy do swojego szamponu lub odżywki do włosów.
- Połącz olejek lawendowy z ekstraktem CO2 lawendowym i olejem jojoba w masce do włosów z łupieżem.
- Olejek lawendowy działa ściągająco. Reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu poprawia kondycję cery tłustej i mieszanej. Dzięki antybakteryjnym właściwościom olejek lawendowy polecany jest w kosmetykach przeciwtrądzikowych.
- Dodaj olejek lawendowy do żelu do mycia twarzy lub kremu.
- Połącz olejek lawendowy z olejem jojoba w oliwce do pielęgnacji cery trądzikowej.
- Olejek lawendowy często stosowany jest jako dodatek w produkcji mydeł, kremów, w aromaterapii. Ta odmiana olejku lawendowego jest wyjątkowo często stosowana w mieszankach perfum i wód kwiatowych. Olejek lawendowy polecany jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i podrażnionej. Wykazuje działanie antyseptyczne, reguluje wydzielanie serum i pomocny w leczeniu drobnych ran (zawiera taniny).
- Dodaj olejek lawendowy do oleju winogronowego i wypróbuj jako oliwkę do masażu ciała.
- Wypróbuj olejek lawendowy w inhalacjach do leczenia przeziębienia i grypy.
Uwagi i przeciwwskazania
- Nie stosować w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci, ze względu na potencjalne oddziaływanie na gospodarkę hormonalną.
- Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
- Przechowywać szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
- Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować doustnie i w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę.
Specyfikacja
Skład INCI |
Ingredients/INCI: Lavandula Angustifolia Oil, Linalool*, Geraniol*, Limonene*. * naturalny składnik olejku eterycznego uwzględniony w wykazie INCI zgodnie z 7 poprawką do Dyrektywny Kosmetycznej UE. |
Kraj pochodzenia | Francja |
Otrzymywanie | destylacja z parą wodną |
Zalecane stężenie | 0,5 - 2% |
Zapach | kwiatowy |
Nuta | środkowa |
Harmonia zapachów | cytryna, cyprys, drzewo herbaciane, rozmaryn, cedr, eukaliptus, grejpfrut i mięta |
Temperatura zapłonu | 78 st. C |
Oceny i komentarze
4 opinieBardzo intensywny, orzeźwiający zapach. Działanie porównywalne ze zwykłą wersją olejku, której delikatniejszy aromat bardziej mi odpowiada.
Olejek dodaję do maseczek z glinki w ilości 1-2 kropelek. Przy stosowaniu maseczki co drugi dzień już po tygodniu zauważyłam znaczne zmniejszenie wyprysków i zaczerwienień (mam skórę mieszaną z niewielkimi wypryskami, bez pękających naczynek), cera wygląda zdecydowanie lepiej, co pewnie jest też zasługą glinek, jednak olejek z widocznie wzmacnia ich działanie poprzez swoje antybakteryjne właściwości. W planach mam testowanie mieszając olejek z maseczkami do włosów i szamponem. Zapach jest według mnie bardzo mocny, bardzo świeży, dość przyjemny. Niestety według mojego chłopaka niemiłosiernie cuchnie więc mój plan zrobienia odświeżacza powietrza nie wypali :)
Doskonały olejek, który posiada niesamowicie intensywny i przepiękny zapach. Doskonały do aromaterapii i masażu. Polecam
Ten olejek jest przepiękny. Długo szukałam lawendowego zapachu, który odzwierciedlałby dokładnie kwiaty lawendy...i ten olejek to strzał w 10! Łączę go z olejem z pestek winogron i dodaję kilka kropel olejku z trawy cytrynowej - powstaje pachnace cudo!! Kropelka olejku roztarta bezpośrednio na skórze po kąpieli daje ukojenie i bardzo relaksuje.