Kosmetyki pod oczy

Kosmetyki pod oczy

Potrzebujesz serum nawilżające pod oczy, przeciwzmarszczkowe serum olejowe, regenerujący krem pod oczy, a może kojącą maseczkę, która zmniejszy cienie i obrzęki pod oczami? Sprawdź nasze przepisy DIY na naturalne kosmetyki pod oczy i ciesz się rozświetloną, wypoczętą i gładką skórą.

Trudność receptury
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Typ skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Potrzeby skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Działanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Zastosowanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Dla kogo
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Filtruj Sortuj
Trudność receptury
Typ skóry
Potrzeby skóry
Działanie
Zastosowanie
Dla kogo
18 receptur w tej kategorii
Serum olejowe anti-age pod oczy z koenzymem Q10 i witaminą A
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Serum pod oczy after party czyli poranna kawa z ginko
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Krem pod oczy na opuchnięcia z olejem z ogórka i maceratem z arniki
zaawansowany
7 składników 7 składników
Zobacz
Serum nawilżające pod oczy redukujące cienie i opuchnięcia
łatwy
7 składników 7 składników
Zobacz
Serum olejowe pod oczy z olejem z ogórka i maceratem arniki
bardzo łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Regenerujący krem pod oczy z kwasem hialuronowym
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki pod oczy?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, delikatna i skłonna do przesuszania się. To właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki, a także od razu widoczne są oznaki niezdrowego trybu życia. Cienie pod oczami, opuchlizna czy zmarszczki wpływają na ogólny wygląd twarzy i stanowią zmorę wielu osób. Dlatego tak ważna jest staranna i systematyczna pielęgnacja skóry wokół oczu.

Najlepsze kosmetyki pod oczy to takie, które zregenerują i nawilżą skórę, wygładzą drobne zmarszczki, zredukują cienie i opuchliznę. Muszą one jednak być wyjątkowo łagodne i bezpieczne w stosowaniu, aby uniknąć nieprzyjemnego szczypania, pieczenia czy łzawienia oczu.

Idealnie sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki naturalne: krem pod oczy nawilżający, serum przeciwzmarszczkowe lub rozświetlająca spojrzenie maseczka pod oczy. W naszych recepturach znajdziesz tylko bezpieczne dla oczu składniki, niepowodujące podrażnień.

Regeneracja skóry wokół oczu

Skóra pod oczami jest niezwykle podatna na niezdrowy tryb życia: mała ilość snu, stres czy nieodpowiednia dieta wpływają na pogorszenie jej wyglądu. Aby poprawić kondycję delikatnej skóry pod oczami, warto zadbać o regularny i długi sen, bogatą w składniki odżywcze dietę oraz picie odpowiedniej ilości wody. Szczególnie ważny jest codzienny delikatny, ale dokładny demakijaż, a także pielęgnacja ukierunkowana na nawilżenie i regenerację skóry wokół oczu.

Jakie naturalne kosmetyki pod oczy warto włączyć do rutyny pielęgnacyjnej? Zwróć uwagę na składniki nawilżające takie jak: kwas hialuronowy, pseudokolagen roślinny, regenerujące skórę oleje roślinne: olej z ogórka, olej z pestek moreli, olej z pietruszki, olej z opuncji figowej, olej z passiflory, olej z nasion czerwonej maliny, a także koenzym Q10 w skwalanie.

Istotnymi składnikami najlepszych kosmetyków pod oczy są także witaminy: D-pantenol, retinol, witamina E oraz witamina C. Szczególnie polecane do pielęgnacji skóry pod oczami są również kojące i zmniejszające zaczerwienienia hydrolat bławatkowy i hydrolat rumiankowy.

Regularne stosowanie regenerującego kremu pod oczy lub serum pod oczy z tymi składnikami przyniesie efekt w postaci wygładzonej i nawilżonej skóry.

Sposób na cienie pod oczami

Podstawą walki z cieniami pod oczami jest odpoczynek, sen i pełna witamin oraz mikroelementów dieta. Warto jednak wspomóc się naturalnymi kosmetykami zawierającymi składniki poprawiające mikrokrążenie i rozjaśniające siną skórę. Do pielęgnacji przeciwdziałającej cieniom pod oczami włącz takie składniki jak:witamina C o działaniu silnie rozjaśniającym, chroniący naczynia krwionośne ekstrakt z arniki, pobudzający mikrokrążenie ekstrakt z kawy czy wzmacniający naczynka olej z pietruszki.  

Redukcja opuchniętych oczu

Przemęczenie, brak snu i stres mogą dawać się we znaki w postaci opuchniętych oczu. W okolicach powiek może zgromadzić się zbyt dużo płynów limfatycznych, co prowadzi do powstawania opuchlizny i obrzęków tzw. "worków pod oczami". Doraźnym sposobem na tę przypadłość mogą okazać się zimne okłady np. z hydrolatu bławatkowego lub rumiankowego. Jeśli jednak opuchnięte oczy to problem długofalowy, zadbaj o odpowiednią pielęgnację.

Regularne stosowanie naturalnych kosmetyków pod oczy pomoże Ci zredukować problem. Jakie składniki warto włączyć do kosmetyków pod oczy DIY? Skuteczny okaże się niwelujący obrzęki kompleks Eye'fective oraz wielofunkcyjny kompleks pod oczy Revital Eyes zawierający probiotyki, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z granatu i kofeinę. Na uwagę zasługuje również zmniejszający opuchliznę ekstrakt z arniki.

Receptury DIY na kosmetyki pod oczy

Odpowiednia pielęgnacja skóry pod oczami opiera się na codziennym stosowaniu kremu pod oczy lub serum o działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym, rozświetlającym i niwelującym oznaki zmęczenia. Warto również systematycznie stosować maseczki pod oczy dające szybki efekt wypoczętej i ujędrnionej skóry.

Dobierz pielęgnację do własnych potrzeb i wybierz receptury na kosmetyki pod oczy DIY z naszej bogatej bazy. Wiele nieprzespanych nocy pod rząd? Ratunkiem na cienie i opuchliznę będzie serum pod oczy after party czyli poranna kawa z ginko. Równie skuteczny na oznaki zmęczenia jest krem pod oczy na opuchnięcia z olejem z ogórka i maceratem z arniki.

Jeśli zmagasz się z mocno widocznymi cieniami pod oczami, wzbogać swoją rutynę pielęgnacyjną o serum dwufazowe pod oczy z mieszanką ekstraktów i olejem z pietruszki. W codziennej, podstawowej pielęgnacji sprawdzi się z kolei lekki nawilżający krem pod oczy z kolagenem roślinnym i olejem z pestek moreli.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa oraz pielęgnacja skóry dojrzałej powinna opierać się przede wszystkim na silnym nawilżaniu skóry i regeneracji jej bariery hydrolipidowej. Podstawą młodego wyglądu jest zadbana skóra wokół oczu. Oczekiwane rezultaty uzyskasz, stosując np. serum olejowe anti-age pod oczy z koenzymem Q10 i witaminą A lub regenerujący krem pod oczy z masłem awokado i olejem malinowym.

Zapraszamy do lektury naszych artykułów: Pielęgnacja skóry wokół oczu oraz Najlepsze składniki do kremu pod oczy.