Jak używać wcierki do włosów?
Wcierka do włosów to kosmetyk, który może skutecznie poprawić stan skalpu i pasm w sytuacji, gdy inne preparaty nie zdają egzaminu. Dowiedz się, jakie zastosowanie ma wcierka do włosów i jakie korzyści płyną z jej regularnego aplikowania na skórę głowy. Podpowiadamy, które wcierki sprawdzają się najlepiej i czym kierować się podczas ich wyboru. Poniżej znajdziesz także informacje na temat tego, jak stosować wcierki do włosów oraz receptury na naturalne preparaty tego typu!
Jakie zastosowanie ma wcierka do włosów?
Wcierki do włosów to preparaty polecane wszystkim osobom, które chcą poprawić kondycję swoich włosów, a także pozbyć się problemów ze skalpem. Powody do tego, by zacząć używać wcierek do włosów mogą być różne – zazwyczaj takie preparaty stosuje się po to, aby wzmocnić cebulki, ograniczyć wypadanie włosów i przyspieszyć ich porost.
Dzięki wcierkom można też ograniczyć przetłuszczanie się włosów i zredukować łupież. Niektóre naturalne składniki wcierek, np. olejek rozmarynowy, wykazują szczególnie liczne właściwości korzystne dla skalpu i włosów. Substancja ta wyjątkowo skutecznie hamuje wypadanie włosów, a także działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, przez co niweluje łupież (różne jego rodzaje), ponadto zmniejsza łojotok. Olejek rozmarynowy jest na przykład składnikiem Zestawu DIY Serum wzmacniające do włosów z rozmarynem.
Trzeba mieć świadomość tego, że nadmiar sebum na skórze głowy jest jedną z przyczyn wzmożonego wypadania włosów i powoduje dyskomfort związany ze świądem skalpu i nieświeżym wyglądem fryzury. Stan skóry głowy ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd włosów, więc jeśli jest on w złym stanie, to nie można spodziewać się tego, że pasma będą mocne i błyszczące. To właśnie wcierki, zwłaszcza naturalne wcierki do włosów, są najskuteczniejsze w przywracaniu równowagi skórze głowy i mieszkom włosowym, w których znajdują się cebulki.
Koniecznie zapoznaj się też z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tego, jak powinno się pielęgnować skalp. Sprawdź, na czym polega skinification!
Korzyści z regularnego stosowania wcierek do włosów
Korzyści z systematycznego aplikowania wcierek na skórę głowy jest wiele, ponieważ normalizują one pracę gruczołów łojowych i odżywiają cebulki włosowe, a także działają antydrobnoustrojowo. Regularne stosowanie wcierek do włosów pomaga pozbyć się łojotoku i łupieżu, daje też efekty w postaci ograniczenia wypadania nowych włosów i pojawienia się wysypu tzw. baby hair. Choć wiele osób ma problem z przetłuszczaniem się włosów, to jednak zdarza się, że problem polega na tym, że skóra głowy jest zbyt sucha – również w takiej sytuacji można sięgnąć po odpowiednią wcierkę (np. z kwasem hialuronowym), która dogłębnie nawilży przesuszony skalp.
Dowiedz się więcej na temat tego, jak poprawić kondycję włosów, aby ograniczyć ich wypadanie. Możesz wiele zdziałać, bez narażania się na poważne wydatki!
Czym kierować się przy wyborze najlepszej wcierki do włosów?
Wybierając wcierkę do włosów, warto postawić na naturalny skład, bo to umożliwia uniknięcia efektu odwrotnego do zamierzonego. Niektóre drogeryjne wcierki zawierają wiele syntetycznych składników, które mogą drażnić skórę głowy, wzmagać łojotok i łupież, a nawet nasilać problem wypadania włosów. Właśnie dlatego najlepsza wcierka do włosów ma ekologiczny skład. Przygotuj własną naturalną wcierkę do włosów na bazie odpowiednich olejów roślinnych, olejków eterycznych, ekstraktów roślinnych i innych składników, które są znane ze swojego dobroczynnego działania na skórę głowy i włosy.
Sprawdź nasze receptury na wcierki do włosów i wybierz preparat najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Wypróbuj także nasze sera do włosów – niektóre z nich można stosować na skalp, inne nakłada się na włosy lub tylko na końcówki. Jeśli chcesz wzmocnić cebulki włosów, zastosuj serum z olejkiem rozmarynowym. Chcesz zrobić miłą niespodziankę bliskiej osobie? Podaruj jej Zestaw prezentowy Serum rozmarynowe.
Jak prawidłowo stosować wcierkę do włosów?
Masz wątpliwości co do tego, jak używać wcierek do włosów? Wcierka to preparat, który jest przeznaczony do nakładania na skórę głowy. Jak sama nazwa wskazuje, produkt ten wciera się w skórę. Wcierki zazwyczaj mają w swoim składzie substancje, które poprawiają krążenie krwi, jednak już sama czynność wcierania produktu w skórę sprawia, że krew lepiej krąży, przez co więcej składników odżywczych dociera do cebulek włosowych. Trzeba pamiętać o tym, że to od stanu cebulek w dużej mierze zależy zdrowie włosów od nasady po długości.
Wcierki można stosować przed myciem włosów i nałożeniem na nie odżywki lub po tych zabiegach pielęgnacyjnych. Dwufazową wcierkę do włosów wypadających z olejem z aronii należy wmasować w skórę głowy na 40 minut przed myciem włosów. Podobnie postępuje się, stosując Wcierkę pobudzającą włosy do wzrostu z olejami: z czarnego kminku, rokitnikowym i lnianym oraz olejkiem lawendowym i rozmarynowym.
Naturalne wcierki do włosów stosuje się raz dziennie lub co drugi dzień przez 4-6 tygodni. W razie potrzeby, kurację można powtórzyć. Jeśli stan skóry głowy szybko się poprawia, sięgaj po wcierkę co kilka dni, dla podtrzymania efektu. W sytuacji, gdy wcierka z dodatkiem olejów roślinnych nie chce się zmyć z włosów, należy nałożyć na nie (a także na skórę głowy) maskę lub odżywkę. Taki kosmetyk pomoże połączyć olej z wodą i umożliwi skuteczne umycie włosów. Po zmyciu odżywki użyj szamponu.
Receptury DIY na stworzenie wcierki do włosów
Wypróbuj nasze niezawodne receptury na wcierki do włosów, dzięki którym szybko poprawisz kondycję skalpu. Zahamuj wypadanie włosów dzięki dwufazowej wcierce z olejem z aronii i olejkiem cynamonowym z kory, a jeśli zależy Ci na tym, by Twoje pasma szybciej rosły, wybierz Wcierkę pobudzającą włosy do wzrostu. Jeśli masz problem z łupieżem i świądem skóry głowy, najlepszą opcją będzie Wcierka do skóry głowy z ekstraktem CO2 z oregano.
Bibliografia:
- M-C Martini, Kosmetologia i farmakologia skóry, Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2006.
- Szklarczyk M., Goździalska A., Jaśkiewicz J., Choroby oraz pielęgnacja skóry głowy i włosów, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Kraków 2012.
- Bednarek M., Musiał C., Najczęstsze problemy pacjenta trychologicznego – choroby skóry głowy, Kosmetologia Estetyczna 2019, t. 8, n. 3.
- Z. Przybylak, Zielarskie kuracje na choroby skóry i włosów, Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników, Włocławek 2015.
Zestaw PREZENTOWY Serum rozmarynowe do włosów
Zestaw dwóch wyjątkowych, naturalnych surowców roślinnych: olej jojoba (złoty) i olejek rozmarynowy ze szczotką do masażu i mycia skóry głowy oraz łyżką miarową pozwala na zrobienie ekspresowego serum rozmarynowego do włosów.