Pielęgnacja cery normalnej

Cera normalna, wbrew oczekiwaniom, jest cerą najrzadziej spotykaną. Określenie to dotyczy skóry, która charakteryzuje się znormalizowana pracą gruczołów łojowych. Dzięki temu na powierzchnię skóry wydzielana jest odpowiednia ilość sebum – wystarczająca do ochrony przed nadmierną utrata wilgoci, bez powodowania efektu nadmiernego błyszczenia nawet w tzw. strefie T (broda, czoło, nos).

Pielęgnacja cery normalnej

Jak pielęgnować cerę normalną?

Pielęgnacja tak idealnej cery nie jest wymagająca. Tak jak w przypadku każdego rodzaju skóry powinna składać się z trzech etapów: oczyszczania, tonizowania i nawilżania

Oczyszczanie

Produkty do oczyszczania powinny przede wszystkich charakteryzować się neutralnym dla powierzchni skóry odczynem pH (od 5,5 do 7 - 7,5). Konsystencję oraz intensywność pienienia się produktu dobierz według własnego uznania – te parametry nie mają bezpośredniego wpływu na skuteczność oczyszczania skóry. 
W miarę możliwości staraj się unikać produktów z dużą ilością soli siarczanów alkoholi tłuszczowych (tj. Sodium Lauryl Sulfate), barwników i kompozycji zapachowych – niestety duża część z nich może należeć do grupy potencjalnych alergenów. 

Tonizacja

Tonizacja pozwala przywrócić naturalne pH skóry. Dzięki temu skóra jest bardziej odporna na działanie drobnoustrojów (patologicznych grzybów i bakterii). Unikaj preparatów zawierających alkohol – podwyższają pH całego układu oraz mogą podrażniać skórę. Toniki powinny posiadać pH w okolicy 5,5. 

Nawilżanie

Do dziennej pielęgnacji skóry wybierz lekką emulsję o przyjemnych odczuciach aplikacyjnych. W zależności od wieku i własnych upodobań zwracaj uwagę na obecność pożądanych składników aktywnych. Pozwolą one dodatkowo chronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych oraz pomogą spowolnić procesy starzenia. Pamiętaj, aby preparaty na dzień były wzbogacone o filtry UV. Kremy na noc mogą mieć nieco cięższą formę. Wynika to z większej ilości składników tłuszczowych, co bezpośrednio przełoży się na intensywniejsze nawilżenie skóry w ciągu nocy.

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Maseczka z glinki białej do cery normalnej
Maseczka z glinki białej do cery normalnej

Przepis DIY na maseczkę z glinki białej. Glinka biała wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, działa ściągająco, przyspiesza proces gojenia, działa przeciwzapalnie i regenerująco. Skwalan roslinny 100% z oliwek posiada właściwości wygładzające, nawilżające i zmiękczające. Dodatkowo enzym z dyni bardzo delikatnie złuszcza, rozpuszcza martwe komórki bez podrażnienia skóry. Maska polecana jest do pielęgnacji cery normalnej, potrzebującej odświeżenia.

Poziom trudności:
łatwy
Pielęgnacja cery normalnej nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Pielęgnacja cery normalnej.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.