Opis oleju z alg laminaria
Olej z alg laminaria ECOSPA to ekstrakt olejowy z listownicy Laminaria digitata. Roślina ta należy do rodziny alg brunatnych. Ekstrakt pozyskiwany jest w niskiej temperaturze z mikronizowanej algi macerowanej w oleju z pestek winogron. Potrzeba 2 kg świeżych alg laminaria, aby uzyskać 1 kg oleju. Laminaria w postaci wysuszonej zawiera 12% wody i 15% soli mineralnych (chlorki, siarczany i jod). Jest ona szczególnie bogata w jod którego stężenie wynosi ok. 0,8% w suchej masie. Wysuszona alga zawiera mniej niż 1% lipidów, ok. 5% protein i maksymalnie 65% cukrów.
Dozowanie
1 - 50%
Olej z alg laminaria - jak stosować?
Olej z alg laminaria używaj w czystej postaci do codziennej pielęgnacji skóry lub wymieszaj z innym naturalnym olejem i olejkami eterycznymi. Może stanowić dodatek do kosmetyków robionych od podstaw, olejków do ciała, peelingów, czy soli do kąpieli.
Olej z alg laminaria - właściwości
- Laminaria jest głównie wykorzystywana w zwalczaniu cellulitu i otyłości, zarówno samodzielnie jak i w kombinacji z innymi ekstraktami wzmacniającymi jej działanie.
- Sole mineralne, a szczególnie jod, stymulują ogólny metabolizm i powodują wzrost wymiany osmotycznej, przyczyniając się tym samym do eliminowania nadmiaru płynów z organizmu. Fenomen ten został wykorzystany w kosmetykach modelujących.
- Ekstrakt z laminarii znalazł zastosowanie w preparatach do masażu, kąpieli oraz jako surowiec wspomagający kurację antycellulitową.
Zastosowanie
- Olej laminaria służy jako składnik maseczek i odżywek do włosów suchych i zniszczonych. Regeneruje oraz nawilża.
- W połączeniu z masłem Shea oraz innymi algami np. Spiruliny, Morszczynu tworzy maskę do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy.
- Olej z alg laminaria może być dodawany do kosmetyków dla cery dojrzałej, tracącej jędrność – kremy, serum, maseczki, oliwki, mleczka. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.
- Stosuj w połączeniu z innymi olejkami jako serum odżywcze i rewitalizujące do codziennej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.
- Olej z alg laminaria znajduje zastosowanie w kosmetykach ujędrniających i antycellulitowych – balsamy, kremy, masełka, serum itd.
- Może być stosowany jako olej bazowy w oliwkach do masażu.
- Stosuje się go w peelingach do ciała. W tym celu miesza się go z solą morską lub cukrem i olejkami eterycznymi.
- Przygotowanym peelingiem należy wykonać masaż ciała, szczególnie w miejscach trudnych do odchudzenia (udach, biodrach, pośladkach, brzuchu).
Uwagi i przeciwwskazania
- Przy problemach z tarczycą (niedoczynność lub nadczynność), stosowanie alg zawsze warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.
- Olej z alg laminaria należy przechowywać szczelnie zamknięty w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła.
- Produkt pozyskiwany z roślin, barwa i zapach poszczególnych partii może nieznacznie się między sobą różnić.
Specyfikacja
Skład INCI | Laminaria digitata, Vitis vinifera seed oil |
Olej bazowy | |
Rozpuszczalność | W tłuszczach |
Zalecane stężenie | 1 - 50 % |
Oceny i komentarze
Olej stosowałam do masażu na sucho nóg za pomocą szczotki. Już po kilku użyciach skóra była bardziej wygładzona, nawilżona - a niestety walczę ze skórką pomarańczową. Jak najbardziej polecam.
Fajny olejek, zostawia skórę napięta i bardzo gładką. Ja łączę go ze zwykłym balsamem albo olejkiem, np. kokosowym i nakładam na wilgotną skórę. Jest też fajnym dodatkiem do peelingów do ciała (łączyłam go z peelingiem solnym i kawowym - znowu skóra po użyciu przyjemnie napięta). Działania antycellulitowego nie zauważyłam, ale też nie bardzo wierzę w takie cudowne działanie kosmetyków, potrzebne jest połączenie tego z ćwiczeniami i dietą. Olejek jest bezzapachowy, co dla mnie jest dużym plusem, bo nie znoszę "zapachu" alg i dlatego ciężko mi ich używać a tutaj nie ma tego problemu :) Podsumowując, polecam, jeśli liczycie na lekkie ujędrnienie i napięcie skóry.
Nie wiem na ile to zasługa alg, a na ile ćwiczeń. Jednak skóra jest wyraźnie mocniej napięta i gładsza. Niestety nie zaobserwowałam ubytku tkanki tłuszczowej ;( Dozowanie powinno być zgodne z zaleceniami, gdyż olejek stosowany w nadmiarze może powodować przesuszenie skóry. Ogólnie - polecam.
Olej stosowałam samodzielnie, jak i w towarzystwie innych kremów jako dodatek. Najlepiej sprawdza się przy bodywrapingu na udach. Widoczny efekt zmniejszenia cellulitu po 3 tygodniach (3x w tyg owijanie, oraz w reszte dni po kąpieli) Co do pośladków słabszy efekt. Jeżeli chodzi o nawilżenie, bardzo przyjemny i lekki w stosowaniu, skóra się nie przesusza. Nałożony na twarz nie daję uczucia ściągnięcia, wchłania się szybko.
Bardzo ciekawy olej! Jest lekki i świetnie się wchłania, jest bezzapachowy więc nie ma paskudnego zapachu alg co jest dosyć istotne ;) Skóra po nim jest bardzo ładnie nawilżona i faktycznie taka przyjemnie miękka i naprężona. Genialnie sprawdził mi się dodany do peelingu kawowego (kawa + otręby + sól + cynamon to zalewam wrzątkiem i czekam aż przestygnie + olej z alg i wychodzi z tego absolutne cudo!) Kofeina która uwalnia się z kawy też ma właściwości antycellulitowe i w połączeniu z tym olejem to działanie się potęguje. Skóra po takim peelingu jest tak fantastyczna, miękka, nawilżona i naprężona, że jestem absolutnie zachwycona tą mieszanką :) Cellulitu same kosmetyki nie załatwią ale w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami ten olej będzie strzałem w dziesiątkę. Używałam tego oleju też jako olejku po kąpieli bezpośrednio bez rozcieńczania i jestem absolutnie na TAK! Szybko się wchłania i nie lepi a do tego pomimo, że w opisie nie ma takich właściwości to mam wrażenie, że załagodził moje podrażnienia alergiczne. Nie wiem jakim cudem ale zadziałało :) To czego jeszcze nie wypróbowałam ale na pewno zrobię to dodanie go do maseczek do twarzy bo coś czuję, że to też może być świetna sprawa.