3 domowe kosmetyki na cellulit
Według różnych źródeł popularnonaukowych problem cellulitu dotyczy od 80% do nawet 90% dorosłych kobiet. Wszechobecny kult perfekcyjnie zadbanego ciała zachęca kobietę do sięgania po coraz bardziej nowoczesne sposoby walki z tzw. skórką pomarańczową. Kiedy tylko zaczynamy ubierać krótsze i lżejsze ubrania, reklamy zachęcają nas do zakupu kosmetyków o działaniu antycellulitowym i ujędrniającym. Po wykonaniu serii kosztownych zabiegów lub stosowaniu kosmetyków polecanych przez celebrytki często nie widzimy obiecanych efektów. Dlaczego?
Jak walczyć z cellulitem?
Cellulit jest schorzeniem estetycznym, które bardzo trudno zwalczyć. Niestety do tej pory nie wymyślono żadnego magicznego środka, który zniwelowałby cellulit w 100%. Kosmetyki antycellulitowe jedynie wspomagają wieloetapowe terapie antycellulitowe. Każda sukcesywna terapia powinna obejmować kilka najważniejszych czynników: odpowiednią dietę, ćwiczenia fizyczne, nawadnianie organizmu, zdrowy sen, zabiegi pobudzające krążenie (np. masaż antycellulitowy) i regularne stosowanie odpowiednich kosmetyków. Głównym zadaniem kosmetyków antycellulitowych jest wygładzenie warstwy rogowej naskórka, polepszenie krążenia i zwiększenie poziomu nawilżenia skóry. Jeśli szukasz inspiracji do wykonania kosmetyków o działaniu antycellulitowym, zapraszamy do zapoznania się z naszymi recepturami na naturalne kosmetyki DIY.
Receptury DIY na kosmetyki antycellulitowe
1. Antycellulitowy peeling solny
Podstawowym zadaniem peelingu jest wygładzenie warstwy rogowej naskórka. Peelingi mechaniczne złuszczają martwe komórki, dzięki czemu wygładzają skórę, sprawiają, że staje się ona bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku. Dzięki zawartości naturalnego oleju ze słodkich migdałów, peeling solny wykonany na podstawie naszej receptury będzie również nawilżać i regenerować skórę.
Składniki (ilość na ok. 100 g peelingu):
- 60 g Peelingu solnego z Morza Martwego
- 20 g Oleju ze słodkich migdałów
- 8 kropli Olejku cynamonowego z kory
- 6 kropli Olejku grejpfruta różowego
Sposób przygotowania:
- Sól przesyp do zlewki lub dowolnego innego naczynia.
- Olej ze słodkich migdałów dodaj do soli morskiej.
- Dodaj olejki eteryczne. Całość dobrze wymieszaj.
- Peeling jest gotowy do użycia.
Sposób stosowania:
Peeling całego ciała możesz wykonywać 1 raz w tygodniu. Przygotowany kosmetyk nakładaj dłońmi na suche ciało i masuj przez kilka minut. Podczas wykonania peelingu skupiaj się na partiach podatnych na powstawanie cellulitu (uda, pośladki, brzuch, ręce). Zmyj peeling ciepłą wodą.
2. Antycellulitowy okład z algami aosa
Algi to bogactwo różnorodnych składników aktywnych wspomagających walkę ze “skórką pomarańczową”. Dzięki temu algi od dawien dawna były stosowane u osób chcących poprawić wygląd własnej sylwetki. Nakładając na skórę okład algowy z dodatkiem olejków eterycznych o działaniu pobudzającym przepływ krwi oraz owijając wybrane obszary folią, tworzymy okluzję, która wspomaga wnikanie składników kosmetyku w głębsze warstwy skóry.
Składniki (ilość na jedną porcję):
- 12 g Alg aosa mikronizowanych
- 3 g Oleju z alg laminaria (ekstrakt 2:1)
- 52 g wody
- 4 krople Olejku cynamonowego z kory
- 4 krople Olejku grejpfruta różowego lub jałowcowego
Wykonanie:
- Odważ i wsyp do naczynia sproszkowane algi.
- Odważ i dodaj do alg wodę i olejki. Całość dobrze wymieszaj.
- Okład jest gotowy do użycia.
Sposób stosowania:
Okład nakładaj na wypeelingowaną skórę pośladków i ud. Aby nie dopuścić do wyschnięcia okładu i zachować ciepło ciała, owiń uda (w przypadku pośladków jest to trudniejsze) folią spożywczą i przykryj ręcznikiem. Po upływie ok. 20-25 minut okład spłucz pod prysznicem. Po zmyciu okładu wykonaj masaż antycellulitowy z użyciem naturalnej oliwki DIY.
3. Oliwka do masażu antycellulitowego
Oliwka do masażu antycellulitowego wykonana na podstawie naszego przepisu będzie posiadać działanie regenerujące, nawilżające, ujędrniające, poprawiające krążenie. Wykonasz ją w ciągu kilku minut.
Składniki (ilość na ok. 100 ml oliwki):
- 98 g Oleju z alg fucus
- 2 g Witaminy E - miks tokoferoli
- 10 kropli Olejeku jałowcowgo z jagód
- 6 kropli Olejeku cynamonowego z kory
- 6 kropli Olejeku z grejpfruta różowego
Sposób przygotowania:
- Do naczynia wlej olej.
- Dodaj witaminę E i olejki eteryczne, dokładnie wymieszaj.
- Oliwka jest gotowa.
Sposób stosowania:
Oliwkę nakładaj po zmyciu okładu algowego. Wykonaj masaż antycellulitowy.