Body wrapping - sposób na jędrną skórę. Jak wykonać zabieg body wrapping w domu?
Body wrapping to popularny zabieg modelujący sylwetkę i poprawiający kondycję skóry stosowany w gabinetach kosmetycznych oraz salonach SPA. Dzięki coraz większej dostępności surowców do body wrappingu, zabieg ten możesz bez problemu wykonać samodzielnie w swoim domu. Sprawdź, na czym polega body wrapping, jak i z jakich składników przygotować okład na ciało oraz jakich efektów możesz się spodziewać dzięki regularnie wykonywanym zabiegom.
Na czym polega Body wrapping?
Body wrapping to prosty zabieg kosmetyczny, który ma za zadanie rozgrzanie tkanek i usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy, co procentuje redukcją cellulitu, wygładzeniem, ujędrnieniem i uelastycznieniem skóry. Stosowanie body wrappingu wspomaga osiągnięcie zdrowej, smukłej i szczupłej sylwetki przy jednoczesnym zadbaniu o aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę. Kluczowym elementem zabiegu jest wmasowanie w skórę wybranych partii ciała kosmetyku o działaniu ujędrniającym i wyszczuplającym, a następnie owinięcie ciała folią kosmetyczną lub zwykłą folią spożywczą. Zabiegowi body wrappingu możesz poddać całe ciało lub jego wybrane partie, np. uda, pośladki, czy brzuch.
Body wrapping - jakich efektów możesz się spodziewać?
Body wrapping jest prostym zabiegiem przynoszącym szereg korzyści:
- sprzyja redukcji cellulitu i wyszczupleniu,
- poprawia jędrność i elastyczność skóry,
- przywraca skórze napięcie,
- usuwa nadmiar wody z organizmu,
- oczyszcza skórę z toksyn,
- wzmacnia i utrwala efekty diety odchudzającej i ćwiczeń na siłowni,
- pielęgnuje skórę, nawilża, oczyszcza.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania body wrapping?
Zabieg body wrappingu polecany jest przede wszystkim osobom, które chciałyby poprawić kondycję swojej skóry oraz wyszczuplić sylwetkę. Body wrapping jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, kiedy body wrappingu wykonywać nie wolno. Są to:
- choroby krążenia,
- żylaki,
- zatory naczyniowe,
- wysokie ciśnienie krwi,
- choroby nerek,
- infekcje o ostrym przebiegu, stany zapalne,
- ciąża,
- niedawno przebyte operacje.
Jak wykonać zabieg Body wrapping w domu?
Na kwadrans przed rozpoczęciem zabiegu, wypij ok. 1 szklankę naparu ziołowego lub wody, aby nawodnić organizm. W trakcie zabiegu skóra może sie pocić, uwalniając toksyny. Odpowiednie nawodnienie wspomoże proces usuwania toksyn ze skóry.
Body wrapping rozpocznij od starannego peelingu ciała, który usunie martwe komórki naskórka. Skóra poddana peelingowi będzie łatwiej wchłaniać składniki aktywne z nakładanego kosmetyku. Ucisk skóry, który towarzyszy peelingowi pobudza dodatkowo krążenie krwi. Możesz też wykonac masaż skóry za pomoca rękawicy loofa.
Następnie nałóż na skórę okład przygotowany na bazie glinek, alg morskich i składników aktywnych o działaniu antycellulitowym i wyszczuplającym. Okład aplikuj grubą warstwą, równomiernie na całej powierzchni ciała, którą chcemy poddać zabiegowi. Konsystencja preparatu powinna być półpłynna, tak by łatwo było go rozprowadzić, a jednocześnie, aby nie spływał.
Skórę z nałożonym kosmetykiem owiń ciasno folią. Ucisk, jaki wywiera folia zwiększa ciśnienie w naczyniach limfatycznych, co przekłada się na sprawne usuwanie toksyn, produktów przemiany materii i nadmiaru wody ze skóry. Folia nie powinna być jednak naciągnięta zbyt mocno. Ciało owinięte folią przykryj kocem – ciepło wspomaga efekty zabiegu. Folię pozostaw na skórze na około 45-60 minut.
Po zabiegu zmyj ze skóry pozostałości okładu. Zmywając preparat możesz zastosować naprzemiennie zimny i gorący strumień wody. Taki naprzemienny prysznic dodatkowo pobudza krążenie krwi w skórze.
Kosmetyki DIY do Body wrapping
Kosmetyki do body wrappingu możesz zakupić w drogerii, ale my zdecydowanie zachęcamy Cię do samodzielnego wykonania swojego okładu na ciało DIY. W naszym sklepie kupisz wszystkie potrzebne składniki, aby przygotować swój preparat do zabiegu idealnie dopasowany do potrzeb Twojej skóry. W naszej bazie receptur znajdziesz także kilka sprawdzonych przepisów na okłady na ciało, wśród których na pewno zanjdiesz soś dla siebie.
Zrobienie okładu na ciało DIY jest bardzo proste. Zmieszaj ulubioną glinkę lub algi z hydrolatem lub wodą. Wzbogać o składniki aktywne, które poprawiają mikrokrążenie krwi w skórze, wspomagają spalanie tłuszczu, usuwanie toksyn, ujędrniają, wygładzają, poprawiają kondycję skóry. Składniki szczególnie polecane do wykonania okładu na ciało to:
Glinki kosmetyczne
Glinka kosmetyczna to naturalny, sproszkowany minerał pozyskiwany z głębi ziemi odznaczający się niezwykłą czystością oraz bogactwem cennych mikroelementów i soli mineralnych. Glinki działają jak magnes, przyciągając substancje toksyczne i zanieczyszczenia znajdujące się skórze. Działają oczyszczająco, detoksykująco, remineralizująco, nawilżająco, wygładzająco, ujędrniająco. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju glinki kosmetyczne, np. Marokańską Glinkę Ghassoul, Francuską glinke zielona Montmorillonite, Glinke zieloną Illite, Glinkę żółtą Illite, czy Glinkę liliową bentonitową.
Algi morskie
W ECOSPA znajdziesz algi morskie w postaci maceratów, ekstraktów, mikronizowanego proszku lub biofermentów. Algi to najbardziej pożądany składnik okładów do body wrappingu. Sprzyjają redukcji cellulitu, wyszczupleniu, modelowaniu sylwetki. Algi stymulują przemianę materii i spalanie tłuszczu, pobudzają metabolizm komórkowy, nawilżają, stymulują syntezę kolagenu. Wypróbuj algi fucus mikronizowane, olej z alg laminaria lub Spirulinę - ektrakt glicerynowy.
Błoto termalne z oligoelementami
Błoto termalne pochodzi z Hiszpanii i jest zbierane z dna źródeł termalnych. Działanie błota termalnego opiera się na zasadzie okluzji. Okluzja polega na utworzeniu na powierzchni skóry szczelnego nieprzepuszczalnego filmu, który usprawnia wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków. Błoto termalne z oligoelementami poprawia mikrocyrkulację krwi w skórze, działa ujędrniająco, oczyszczająco, łagodząco, nawilżająco.
Błoto kosmetyczne z Morza Martwego
Cenne dla skóry właściwości wody, błota i soli z Morza Martwego znane są od 1500 lat. Błoto z Morza Martwego jest cennym źródłem mikroelementów m.in. magnezu, wapnia, siarki, sodu, potasu i cynku. Okłady na ciało z błota z Morza Martwego pobudzają krążenie krwi, dotlenieniają skórę, działają oczyszczająco, nawilżająco, ujędrniająco. Błoto z Morza Martwego doskonale współpracuje z białą glinką – kaolinem.
Ekstrakt z kawy
Wodno-glicerynowy ekstrakt z kawy jest standaryzowany na zawartość kofeiny. Kofeina wykazuje zdolność stymulowania lipolizy – procesu rozpadu komórek tłuszczowych. Kofeina przyspiesza odpływ limfy z komórek tłuszczowych, usuwa toksyny z organizmu, ujędrnia skórę.
Ekstrakt z zielonej herbaty
Polifenole zawarte w ekstrakcie z zielonej herbaty poprawiają krążenie krwi w skórze, wzmacniają naczynka krwionośne i limfatyczne. Usprawniają przemianę materii i usuwanie toksyn z organizmu. Ekstrakt z zielonej herbaty pobudza syntezę kolagenu, ujędrnia i uelastycznia skórę.
Ekstrakt z kasztanowca
Ekstrakt z kasztanowca pobudza krążenie krwi, wzmacnia naczynia krwionośne, działa antycellulitowo i przeciwobrzękowo.
Macerat z żeń-szenia
Macerat z żeń-szenia posiada silne właściwości antyoksydacyjne, przyspiesza proces regeneracji, usprawnia przepływ krwi i limfy, działa ujędrniająco i antycellulitowo.
Olejki eteryczne
Olejki eteryczne doskonale neutralizują nieprzyjemny, intensywny zapach alg, a dodatkowo wzbogacają okład o dodatkowe właściwości. W zabiegu body wrapping sprawdzą się:
- olejek rozmarynowy
- olejek cynamonowy
- olejek imbirowy
- olejek grejpfruta różowego
- olejek jałowcowy z jagód
Olejki te pobudzają krążenie krwi, działają ujędrniająco, energetyzująco, rozgrzewająco, ściągająco i przeciwzapalnie.
Jak często wykonywać zabieg Body wrapping?
W zabiegach body wrapping bardzo ważna jest systematyczność. Aby uzyskać efekt redukcji cellulitu, wygładzenia i ujędrnienia skóry zabieg powtarzaj 10-15 razy w odstępach np. trzech dni. Zabieg body wrapping można łączyć np. ze szczotkowaniem ciała na sucho.
Przepis na okład do body wrapping
W naszej bazie receptur znajdziesz kilka przepisów na skurteczne ujędrniające okłady na ciało. Wypróbuj recepturę na Antycellulitowy okład z algami laminaria na uda i pośladki z alagami laminaria i ekstraktem z kakaowca.
Składniki na 50 g na jedną porcję okładu:
- (70%) 35 g Woda destylowana
- (19%) 9.5 g Algi laminaria mikronizowane
- (5%) 2.5 g Olej z alg laminaria (ekstrakt 2:1)
- (5%) 2.5 g Ekstrakt z kakaowca ekologiczny
- (1%) 0.5 g Olejek imbirowy
Odmierz i wsyp do naczynia sproszkowane algi. Dodaj wodę. Wymieszaj. Dodaj olej z alg, ekstrakt z kakaowca, olejek imbirowy i wymieszaj. Gotowe!