6 kosmetyków must have dla mężczyzny

Rynek kosmetyków dla mężczyzn coraz bardziej się rozwija. Spowodowane jest to wzrostem zainteresowania mężczyzn pielęgnacją własnego ciała. Rutyna pielęgnacyjna nowoczesnych facetów wydłuża się z roku na rok. Oprócz żelu do mycia 2 w 1 (ciało-włosy), żelu do i po goleniu, dezodorantu i perfum, w męskiej łazience coraz częściej można spotkać peelingi, kremy, kosmetyki do pielęgnacji brody i wąsów, a nawet maski, serum i toniki. Wzrasta też zainteresowanie kosmetykami naturalnymi i ekologicznymi, pozyskiwanymi ze źródeł odnawialnych. 

6 kosmetyków must have dla mężczyzny
Spis treści:
  1. Czym skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet?
  2. Czy mężczyźni mogą stosować kosmetyki dla kobiet?
  3. 6 kosmetycznych niezbędników dla mężczyzny

Czym skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet?

Skóra mężczyzn jest grubsza, bardziej podatna na powstawanie stanów zapalnych, często też skłonna do przetłuszczania się (przede wszystkim w strefie T) i… później, ale bardziej gwałtownie się starzeje. Wymienione powyżej cechy oczywiście nie są regułą. Mogą być i są wyjątki. Na pewno wśród znajomych płci męskiej znajdziemy również osoby z cerą wrażliwą, cienką lub suchą. 

Czy mężczyźni mogą stosować kosmetyki dla kobiet?

Jasne, że tak. Kosmetyki dla mężczyzn zazwyczaj różnią się od kosmetyków dla kobiet zapachem, konsystencją i “wchłanialnością” (faceci lubią bardziej lekkie formuły, które szybko znikają ze skóry i nie pozostawiają wyczuwalnego filmu na powierzchni skóry), designem opakowania i nazwami. Jeśli mężczyzna będzie stosować kosmetyki bez napisu “for men”, to na pewno nie stanie się kobietą :)

6 kosmetycznych niezbędników dla mężczyzny

Jeśli interesuje Cię naturalna pielęgnacja, poniżej znajdziesz przepisy na naturalne kosmetyki dla mężczyzn, które wykonasz w domu. Kosmetyki zrobione na podstawie naszych receptur będą miały szeroki zakres zastosowania, naturalne i proste składy oraz neutralne lub przyjemne cytrusowo-kadzidłowe zapachy

1. Żel do mycia 3 w 1

Na podstawie poniższej receptury wykonasz uniwersalny żel do mycia 3 w 1 (ciało, włosy oraz ew.  broda). 

Składniki (na 200 g produktu):

Spsób przygotowania:

  1. Odważ do zlewki odpowiednią ilość bazy szamponowej.
  2. Dodaj do bazy olejki eteryczne, dokładnie wymieszaj.
  3. Stopniowo dodawaj pozostałe składniki, mieszaj bazę po dodaniu każdego kolejnego składnika.
  4. Przelej żel do buteleczki. Gotowe!

2. Peeling do twarzy

Peeling do twarzy może być stosowany 1 raz w tygodniu. Głównym zadaniem domowych peelingów jest złuszczenie górnej, martwej warstwy naskórka. Dzięki temu skóra po zastosowaniu peelingu jest gładsza, oczyszczona i przyjemniejsza w dotyku. Jeśli szukasz prostego sposobu na wykonanie domowego peelingu, wymieszaj korund kosmetyczny z kwasem hialuronowym 1% w proporcji 1:3. Uzyskaną mieszanką masuj skórę twarzy omijając okolicę pod oczami. Po wykonaniu delikatnego masażu, zmyj peeling ze skóry.

 3. Tonik

Tonik stosuj 2 razy dziennie po umyciu cery. Nie ignoruj tego kroku. Tonik przywraca skórze fizjologiczne, lekko kwaśne pH, dodatkowo oczyszczając od pozostałości zanieczyszczeń, które osadzają się na Twojej skórze w ciągu dnia. Jeśli lubisz proste, a jednocześnie naturalne rozwiązania, to typowe sklepowe toniki możesz zamienić na naturalne hydrolaty. Polecamy hydrolat z zielonej herbaty, który posiada przyjemny, neutralny zapach, tonizuje skórę, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie.  

4. Krem nawilżający

Wykonanie kremu nawilżającego DIY w warunkach domowych może być bardzo proste. Pomoże Ci w tym baza kremowa EKOLOGICZNA, która zawiera w składzie m. in. wysokiej jakości oleje roślinne i humektanty. Do bazy możesz dodać odrobinę ekstraktu (np. z jabłka lub z zielonej herbaty), żelu z aloesu i d-pantenolu. Aby nadać kosmetykowi zapachu, dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Polecamy olejek bergamotowy, kadzidłowy lub sosnowy.  

Przepis na Krem nawilżający z herbatą, aloesem i d-pantenolem

Składniki (na 50 g produktu):

Sposób przygotowania: 

  1. Do odmierzonej w zlewce bazy dodaj żel z aloesu, wymieszaj.
  2. Następnie dodaj ekstrakt, ponownie wymieszaj.
  3. Dodaj d-pantenol, wymieszaj.
  4. Krem przelej do słoiczka, trzymaj w zaciemnionym miejscu w temperaturze pokojowej i zużyj w ciągu max. 3 miesięcy od terminu wykonania. 

Wosk do wąsów i brody 

W ciągu ostatnich kilku lat broda i wąsy stały się symbolem męskości. Prawie każdy mężczyzna marzy o lśniącej i gęstej brodzie. Niezbędnym krokiem pielęgnacji brody i włosów jest regeneracja. Jeśli jesteś zwolennikiem treściwych formuł, zapraszamy do zapoznania się z recepturą na wosk do brody i wąsów z olejem konopnym. Jeśli wolisz lekkie olejki, przeczytaj przepis na CHOLERNIE DOBRY olejek do pielęgnacji brody 

Dezodorant

Jeśli szukasz naturalnej alternatywy sklepowych dezodorantów, wykonaj własny dezodorant z ałunu. Przepis na dezodorant DIY znajdziesz tutaj. Pamiętaj, że dezodoranty nie hamują wydzielania potu. Zadaniem dezodorantu jest ograniczenie rozwoju bakterii prowokujących powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Wosk do brody i wąsów z olejem konopnym
Wosk do brody i wąsów z olejem konopnym

Przepis na wosk do brody i wąsów DIY. Olej konopny oraz masło shea nadają włosom zdrowy połysk, wygłądzają, regenerują, kondycjonują, nabłyszczają włosy. Olejki eteryczne nadają przyjemny, męski zapach, a dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne. Wosk polecany do pielęgnacji zarostu.

Poziom trudności:
średni
6 kosmetyków must have dla mężczyzny nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla 6 kosmetyków must have dla mężczyzny.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.