Domowe SPA - jak przygotować spa w domu?

Nowoczesny tryb życia sprawia, że coraz więcej pracujemy i żyjemy w nieustannym biegu. Nawet wtedy, gdy narasta zmęczenie, a jego oznaki odzwierciedlają się na naszej skórze, nadal często brakuje nam czasu na prawidłową pielęgnację, relaks, chwilę odprężenia i troski o swoje ciało. Poświęć choć jeden wieczór w miesiącu i zapewnij sobie odrobinę odpoczynku, relaksu w domowym zaciszu. Domowe SPA to jeden z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na ukojenie zmysłów i zadbanie o swoje ciało bez wychodzenia z domu. Wystarczy sięgnąć po naturalne składniki kosmetyczne oraz kilka przydatnych akcesoriów SPA, by poczuć się jak w profesjonalnym gabinecie i zorganizować wymarzony zabieg SPA we własnej łazience.

Domowe SPA - jak przygotować spa w domu?
Spis treści:
  1. 1. Atmosfera SPA
  2. 2. Odprężająca kąpiel 
  3. 3. Domowy peeling ciała
  4. 4. Domowa maseczka DIY
  5. 5. Ujędrnienie i nawilżenie ciała
  6. 6. SPA dla włosów
  7. 7. SPA dla stóp

1. Atmosfera SPA

Doskonały nastrój to sekret udanego rytuału SPA. Zadbaj o odpowiednią, kojącą, zmysłową atmosferę. Zapal świece oraz wykorzystaj naturalne olejki eteryczne, aby wprowadzić swoje ciało w stan głębokiego relaksu. Użyj kominka zapachowego, który w szybki sposób wypełni Twoją łazienkę pięknym zapachem. Wystarczy do miseczki umiejscowionej w górnej części kominka wlać wodę oraz dodać ok. 15-20 kropel ulubionego olejku eterycznego. Do wnętrza kominka wstaw zapalony tealight. Wypróbuj uspokajający olejek lawendowy Francja, łagodzący olejek drzewa różanego lub odświeżający olejek mięty zielonej. Włącz odprężającą muzykę. Przygotuj miękki i delikatny ręcznik, którym otulisz ciało po kąpieli. Pamiętaj o wyłączeniu lub wyciszeniu telefonu, aby nic nie zakłócało Twojego spokoju.

2. Odprężająca kąpiel 

Relaksująca kąpiel w płatkach róży to idealny początek i absolutny must have domowego SPA. Służy nie tylko Twojej skórze, ale także pomaga się wyciszyć i ukoić zmysły. Zawarty w płatkach olejek różany, oprócz wyjątkowego zapachu, ma także szereg pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych właściwości. Kąpiel w płatkach róży poprawia nawilżenie skóry, przywraca jej prawidłowe pH, działa uspokajająco i relaksująco.

Sposób przygotowania kąpieli w płatkach róży

  1. Do wanny napuść gorącej wody.
  2. Dodaj ok. 25 ml gliceryny. Podczas wlewania mieszaj ręką wodę tak, aby gliceryna dobrze się rozpuściła.
  3. Wsyp całe opakowanie suszonych płatków róży (25 g).
  4. Na koniec odmierz około 15 kropli olejku palmaroza. Czas kąpieli nie powinien być dłuższy, niż 30 minut. Dodatkowo możesz użyć naturalnej gąbki morskiej Silk w celu dokładnego oczyszczania skóry.

3. Domowy peeling ciała

Jeśli chcesz, żeby Twoja skóra była gładka i ujędrniona, wykonaj prosty peeling skóry DIY. Peeling wspomaga naturalny proces złuszczania naskórka i ułatwia wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych z kosmetyków. Aby wykonać domowy peeling do ciała, przygotuj:

Dodaj wszystkie składniki do miseczki i dokładnie wymieszaj. Gotowe! Peeling nakładaj na wilgotną skórę. Zacznij od stóp i poruszaj się okrężnymi ruchami w górę, kolejno masując łydki, uda, pośladki, brzuch, ręce, plecy, klatkę piersiową. Kolejność, w jakiej wykonujemy masaż ciała jest bardzo ważna, gdyż wpływa na pobudzenie krążenia krwi i limfy. Masaż możesz wykonać naturalną rękawicą Loofah przeznaczoną do mycia i masażu ciała. 

4. Domowa maseczka DIY

Maseczki na twarz DIY nie tylko poprawią stan naszej cery, ale także pozytywnie wpłyną na nastrój. Wybierz jedną z glinek kosmetycznych i w 2 minuty przygotuj maseczkę dobraną do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Glinka biała Kaolin ma właściwości remineralizujące, oczyszczające i wygładzające. Doskonale sprawdzi się w przypadku cery dojrzałej, suchej, z pierwszymi oznakami starzenia. Francuska glinka zielona Montmorillonite matuje, oczyszcza skutecznie pomaga w leczeniu trądziku i wyprysków skórnych. Sięgnij po glinkę zieloną, jeśli masz cerę mieszaną, tłustą lub trądzikową. Glinki możesz łączyć z wodą lub ulubionym hydrolatem, np. hydrolatem różanym lub hydrolatem z czystka. Dodawaj do maseczek składniki aktywne, jak łagodzący żel z aloesu, czy działający antyoksydacyjnie ekstrakt z jabłka.

Dostosuj składniki do potrzeb Twojej skóry i stwórz maseczkę idealną. Wypróbuj maseczkę z glinki białej i rumianku dla cery wrażliwej lub maseczkę z glinki zielonej Montmorillonite na zaskórniki. Wykonując koliste ruchy, delikatnie rozprowadź maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy omijając oczy oraz usta i pozostaw na skórze na ok. 15 minut. Co jakiś czas spryskaj twarz wodą lub hydrolatem, aby maseczka całkowicie nie wyschła. Nie dopuść do przesuszenia maski, gdyż jej zaschnięcie może spowodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry. Po upływie 15 minut spłucz maseczkę obficie ciepłą wodą i użyj ulubionego hydrolatu w celu przywrócenia odpowiedniego pH skóry. 

5. Ujędrnienie i nawilżenie ciała

Po kąpieli i peelingu Twoja skóra jest miękka, gładka i dobrze nawilżona. Aby zatrzymać wilgoć w skórze, sięgnij po naturalny balsam DIY. Wypróbuj ujędrniający, chłodzący balsam do ciała z algami i miętą lub Regenerujący balsam do ciała z olejem z pestek moreli, gliceryną i witaminą C. Zamiast balsamu możesz zastosować 100% naturalne, tłoczone na zimno masło shea, masło kakaowe lub masło awokado, które idealnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry. Wystarczy, nabrać w dłoń niewielką ilość masła, które w kontakcie ze skórą zaczyna sie topić i pięknie rozprowadzać po skórze. Jeśli bliska jest Ci filozofia zero waste, polecamy Ci wyjątkowy balsam w kostce DIY - kosmetyk 100% naturalny, bez konserwantów, bez wody i bez opakowania. 

6. SPA dla włosów

Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoje ciało, nie zapominaj o pielęgnacji włosów, które również każdego dnia narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Domowe SPA dla włosów, rozpocznij od dokładnego umycia włosów swoim ulubionym szamponem lub Ekologicznym szamponem DIY do włosów normalnych. Szampon delikatnie oczyści włosy i skórę głowy, zapewni lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków pielęgnacyjnych oraz poprawi krążenie krwi w skórze głowy. Następnie, lekko wilgotne włosy spryskaj ochronną mgiełką w sprayu z hydrolatu rumianku rzymskiego, honeyquat i ekstraktem z zielonej herbaty. Mgiełka działa ochronnie i zabezpiecza włosy przed promieniowaniem UV, wiatrem, suchym powietrzem i dymem papierosowym.

Sposób przygotowania mgiełki:

  1. W zlewce odmierz 48 ml hydrolatu rumianku rzymskiego i 0,5 ml eco konserwantu płynnego. Dokładnie wymieszaj.
  2. Następnie dodaj 0,5 ml honeyquat i 1 ml ekstraktu z zielonej herbaty. Całość wymieszaj
  3. Mgiełkę przelej do buteleczki z atomizerem, opisz i naklej etykietę.

7. SPA dla stóp

Nasze stopy każdego dnia narażone są na duże obciążenia i niestety często stają się zaniedbywaną partią naszego ciała. Pamiętaj, że tylko regularna pielęgnacja pomoże Ci zachować zdrowy i młody wygląd stóp. Jeśli już znalazłaś chwilę na małe domowe SPA, nie zapominaj o stopach, którym także powinnaś poświęcić szczególną uwagę. Po odprężającej i zmiękczającej kąpieli w płatkach róży nałóż na skórę stóp samodzielnie wykonany krem do stóp z mocznikiem 15%. Mocznik w połączeniu z gliceryną silnie nawilżają skórę stóp. Olej z pestek winogron tworzy na powierzchni skóry ochronną warstwę okluzyjną zapobiegającą przesuszeniu. Natomiast witamina E, jako silny antyoksydant, wygładza skórę oraz nadaje jej elastyczności. Juz po pierwszym użyciu kremu zobaczysz znaczną poprawę kondycji swoich stóp, a regularne stosowanie może przynieść trwałe efekty, dzięki którym będziesz cieszyć się pięknymi stopami na co dzień.

Akcesoria niezbędne w domowym SPA

SPA nie musi oznaczać wydanej fortuny, wielkich przygotowań i dużego nakładu czasu. Czasami wystarczy 20 minut, aby przygotować szybka msaeczkę, peeling, czy właściwie zadbać o swoje włosy, czy stopy. Aby przygotować domowe SPA wystarczą Twoje chęci, naturalne składniki oraz sprawdzone receptury na domowe zabiegi pielęgnacyjne. 

Życzymy niezapomnianych doznań podczas seansu w domowym SPA!

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Relaksująca oliwka do masażu z olejkiem drzewa różanego
Relaksująca oliwka do masażu z olejkiem drzewa różanego

Oliwka do aromaterapeutycznego masażu DIY jest bogata w olejki eteryczne o działaniu uspokajającym i relaksującym. Olej z pestek winogron posiada właściwości regenerujące, rewitalizujące, nawilżające. Oliwka, dzięki cytrusowo-kwiatowej nucie, orzeźwia umysł i koi napięcia nerwowe.

Poziom trudności:
łatwy
Składniki na 115 g (butelka 125 ml) :
(96.8%) 111.32 g Olej z pestek winogron zimnotłoczony
(1%) 1.15 g Olejek pomarańczowy EKOLOGICZNY
(1%) 1.15 g Olejek drzewa różanego
(0.2%) 0.23 g Olejek Ylang Ylang (Complete)
(1%) 1.15 g Witamina E - Miks naturalnych tokoferoli T70
Domowe SPA - jak przygotować spa w domu? nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Domowe SPA - jak przygotować spa w domu? .
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.