Jak zrobić aromaterapeutyczne świece DIY?

Aromaterapeutyczne świece to coś więcej, niż zwykłe zapachowe świeczki. W odróżnieniu od zwykłych świec, wykonanych z parafiny - pochodnej ropy naftowej, aromaterapeutyczne świece przygotowywane są z naturalnego roślinnego wosku sojowego. Wosk sojowy jest przyjaźniejszy dla człowieka, pali się też kilkakrotnie dłużej od parafiny.

Jakie zrobić świecę DIY?

Świeca składa sie jedynie z wosku i olejków eterycznych. Do produkcji aromaterapeutycznych świec DIY używaj tylko naturalnych olejków eterycznych. Olejki eteryczne pozytywnie wpływają na ciało i psychikę człowieka. Sa pomocne w niwelowaniu napięcia nerwowego, zmiennych stanów emocjonalnych, pomagają na bóle, przeziębienia. Za pomocą naturalnych olejków eterycznych możesz także odstraszać owady. Syntetycznie produkowane zapachy, choć są o wiele tańsze, takich właściwości nie posiadają.

Przygotowanie świec DIY jest bardzo proste. Polega na stopieniu wosku, dodaniu olejków i ostudzeniu świecy. Jako naczynie do świecy świetnie sprawdzi się słoik szklany 120 ml. Przykleja się w nim knot i zalewa płynnym woskiem. Po ostudzeniu świeca jest gotowa do użycia.

Jakich składników potrzebujesz?

Aby zrobić swoją świecę DIY, na słoik szklany 120 ml potrzebujesz następujących składników: 

  • 90 g wosku sojowego regularnego
  • 5 ml wybranego Olejku eterycznego 1 
  • 5 ml wybranego Olejku eterycznego 2 

Sposób przygotowania, krok po kroku

  1. W naczyniu odmierz wosk sojowy (90 g), podgrzewaj w kuchence mikrofalowej lub łaźni wodnej (do całkowitego rozpuszczenia).
  2. Mieszając wosk dodaj, wybrane olejki eteryczne, razem ok. 10 ml. 
  3. Zamoczony wcześniej w wosku knot przyklejamy pośrodku słoiczka i przytrzymujemy 1-2 minuty do momentu aż wosk zastygnie.
  4. Wlej wosk do słoiczka. Wosk nie może być za gorący(odklei knot). O tym, że jego temperatura jest odpowiednia świadczy fakt, że robi się mętny, a na brzegach naczynia zaczyna się lekko ścinać.
  5. Po wlaniu całego wosku usztywnij knot np. łyżeczkami do herbaty i odczekaj ok. 1 godziny, aż świeca zastygnie. Aby przyśpieszyć proces stygnięcia, możesz wstawić świecę do naczynia z zimną wodą. Gdy wosk jest już całkowicie zimny, przytnij knot nożyczkami. Świeca jest gotowa do użycia.

Jakie kompozycje zapachowe użyć do domowej świecy aromaterapeutycznej?

Twoja świeca DIY to Twoja kreacja. Zapach świecy musi podobać sie Tobie albo osobie, której chcesz świecę podarować. Wybieraj swoje ulubione zapachy, łącz je i twórz nowe kompozycje zapachowe. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór naturalnych olejków eterycznych, pośród których na pewno znajdziesz zapachy idealne dla siebie. Poniżej prezentujemy kilka propozycji zapachowych dla Ciebie.

Jak zrobić aromaterapeutyczne świece DIY? nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Jak zrobić aromaterapeutyczne świece DIY?.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.