Nie stosować w ciąży
Nie stosować w ciąży
Olejek szałwii muszkatołowej 100% naturalny
Naturalny olejek szałwiowy ECOSPA otrzymywany jest przez destylację z parą wodną kwitnącego ziela szałwii muszkatołowej Salvia sclarea. Posiada ziemisty, ziołowy zapach. Główne składniki olejku to: sklareol, geraniol, limonen, beta-pinen, lilalol itd.Dozowanie
Zalecane 0,5 - 2%*
Krople/ml - 1 ml olejku szałwii muszkatołowej to ok. 32 kropli
*Olejek posiada ograniczenie do maksymalnego stężenia 2% w kosmetykach do twarzy, w kosmetykach do mycia, 1% w kosmetykach do ust wszystkich typów, w dezodorantach.
Jak stosować olejek szałwiowy?
Wzbogać gotowy kosmetyk lub dodaj do kosmetyków DIY - Dodaj olejek szałwii do gotowego kremu, oleju do twarzy lub ciała, płynu do mycia, szamponu, czy odżywki do włosów. Możesz użyć w mieszance z innymi olejkami eterycznymi. Dodaj 16 kropli na każde 100 ml kosmetyku (stężenie 0,5%).
Dodaj do kąpieli - Wymieszaj 5-10 kropli olejku (lub mieszanki olejków) w 1 łyżce ulubionego oleju bazowego i dodaj do kąpieli.
Wykonaj masaż z olejkiem - Dodaj 8 kropli do 25 ml oleju bazowego (stężenie 1%) np. migdałowy, morelowy, jojoba lub kokosowy. Podgrzej mieszankę olejów i wykonaj relaksujący masaż ciała.
Użyj w kominku do aromaterapii - Miseczkę w kominku napełnij wodą i dodaj 5-10 kropli olejku szałwiowego lub mieszanki olejków.
Stosuj jako zapach do naturalnych świec lub zawieszek zapachowych DIY - Olejek eteryczny dodaj do wosku sojowego samodzielnie lub w połączeniu z olejkiem/olejkami, gdy temperatura podgrzanego wosku spadnie do 55-65 stopni Celsjusza. Sprawdź zalecaną temperaturę dodawania olejków eterycznych i rekomendowaną ilość substancji zapachowych dla wybranego wosku. Zbyt wysoko temperatura wosku może spowodować wyparowanie olejku.
Olejek szałwiowy - właściwości kosmetyczne
- W aromaterapii olejek szałwii muszkatołowej jest jednym z najsilniejszych środków uspokajających i przeciwdepresyjnych.
- Główny składnik olejku – sklareol – wykazuje właściwości estrogenne, dzięki czemu łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
- Równie często szałwia muszkatołowa występuje w produktach do pielęgnacji skóry, gdyż reguluje wydzielanie łoju i stymuluje porost włosów.
- Ponadto badania dowodzą, że olejek szałwiowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Działanie to nasila się wskutek dłuższego kontaktu, dlatego zaleca się go używać w formulacjach niezmywalnych (kremy, emulsje).
Zastosowanie
- Olejek szałwii jest stosowany w szamponach, odżywkach i maskach do włosów zniszczonych i ze skłonnością do łupieżu, w łojotokowym zapaleniu skóry.
- Służy jako składnik wcierek hamujących wypadanie włosów.
- Może być składnikiem kosmetyków przeciwtrądzikowych – reguluje wydzielanie sebum.
- Ze względu na właściwości tonizujące nadaje się jako bazowa substancja zapachowa do płynów do kąpieli.
- W perfumerii olejek szałwii muszkatołowej wykorzystuje się jako utrwalacz zapachu.
- Dodaje się go do płynów do kąpieli – łagodzi bóle menstruacyjne.
Uwagi i przeciwwskazania
- Niewskazany dla kobiet w ciąży.
- Posiada ograniczenia w stosowaniu według zaleceń IFRA, patrz dozowanie.
- Przechowywać szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
- Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować doustnie i w postaci nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę.
- UWAGA: Pipety na zdjęciu przedstawione są w celu poglądowym - aby Klienci mogli zobaczyć kolor surowca, który jest niewidoczny przez ciemne buteleczki. Nakrętkę z pipetą można dokupić do wybranej pojemności produktu tutaj.
Specyfikacja
Skład INCI | Ingredients/INCI: Salvia Sclarea Oil, Linalool*, Geraniol*, Limonene*, Citronellol*. * naturalny składnik olejku eterycznego uwzględniony w wykazie INCI zgodnie z 7 poprawką do Dyrektywny Kosmetycznej UE. |
Kraj Pochodzenia | Francja |
Otrzymywanie | destylacja z parą wodną |
Zalecane stężenie | dozować 1 – 6 kropli olejku na 10 ml oleju bazowego |
Zapach | orzeźwiający, ziemisty, ziołowy z delikatną owocową nutą |
Nuta | średnia (serca) |
Harmonia zapachów | lawenda, geranium, drzewo sandałowe, jaśmin, kadzidło oraz olejki cytrusowe |
Temperatura zapłonu | 81 st. C |
Oceny i komentarze
Cudo to mało powiedziane . Zapach podoba się i kobietom i mężczyznom
Polecam
Wyjatkowy
Działa cuda
Delikatny
Produkt dobrej jakości
Delikatny
Lubię go dodawać do dyfuzora .
Polecam. Olejek bardzo ładnie pachnie, z resztą jak wszystkie zakupione przeze mnie.
Wysokiej jakości olejek.
Polecam
super pachnie bezpośrednio na skórze, ale zapach krótkotrwały; dodaję do do bazy szamponowej, leczniczo
Olejku używam jako dodatek do mieszanki olejkowej stosowanej przy bólach menstruacyjnych.
Stosuje na nadgarstki i jego zapach bardzo mi odpowiada!
Stosuje na nadgarstki i jego zapach bardzo mi odpowiada!
Olejek- zapach b.dobry- pozostałe uwagi jak przy o.sosnowym
Olejek- zapach b.dobry- pozostałe uwagi jak przy o.sosnowym
5/5 gwiazdek
Gdy dodałam kilka kropel do wody w misce do moczenia stóp, ten zapach coś mi zrobił. dużo mi zrobił! Poczułam nagły wielki spokój i równowagę. jakby wszystko w ciele doznało homeostazy. Jakby wszystkie puzzle nagle się złożyły. Raz tak na mnie podziałał. Po żadnym innym olejku nie czułam tak głębokiego i potrzebnego wpływu.
Bardzo złożony zapach (pierwsze uderzają zioła i ostre, orzechowe aromaty), który po kilkunastu minutach "wymywa się" na dużo wytrawniejsze nuty. Pierwotnie zakupiony do domowych perfum, które aktualnie leżakują, tak więc na efekt końcowy przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale, ale: dodany do domowego toniku przedłuża efekt matowej, gładkiej skóry i dzięki warstwowemu schodzeniu z zapachów: super odpręża i wprowadza perfumeryjny akcent w codziennej pielęgnacji. Mieszam też z kremem i nakładam na przetłuszczające się fragmenty twarzy. Pomaga przy stanach zapalnych skóry głowy (aplikowany w połączeniu z hydrolatem lawendowym), łagodzi podrażnienie i niweluje swędzenie. Świetny olejek z gatunku tych trochę bardziej zaawansowanych i specjalistycznych :)
Wspaniały olejek o świeżym, ziołowym zapachu. Szałwia ma bardzo wszechstronne zastosowanie, nie odkryłam jeszcze wszystkich, na razie używam go jako naturalnych perfum, w dyfuzorze olejków eterycznych -np. w towarzystwie lawendy - oraz do włosów - dodany do szamponu, wmasowany w skórę głowy łagodzi swędzenie i stany zapalne. Polecam gorąco!