
Opis glukonolaktonu
Glukonolakton jest jednym z przedstawicieli kwasów PHA (polihydroksylowych). Powstaje w naturalnym procesie fermentacji ziaren kukurydzy. Kwasy PHA (polihydroksylowe) nazywane są nową generacją kwasów hydroksylowych, dzięki temu, że posiadają cechy, jak i zdolności charakterystyczne dla kwasów AHA, lecz działają znacznie delikatniej, a dodatkowo posiadają właściwości antyoksydacyjne. Nie powodują zaczerwienienia, łuszczenia, czy pieczenia.Dozowanie
5 - 15%
Jak stosować glukonolakton?
Wzbogać gotowy kosmetyk lub dodaj do kosmetyków DIY - Zmieszaj glukonolakton z kwasem hialuronowym w serum do pielęgnacji cery wrażliwej. Wypróbuj glukonolakton jako dodatek do swojego kremu lub bazy kremowej. Połącz z hydrolatem w toniku do codziennej pielęgnacji skóry.
Właściwości glukonolaktonu
- Glukonolakton jest naturalnym antyoksydantem, posiada silne właściwości nawilżające, a także przyspieszające regenerację komórek, ujędrnia i oczyszcza skórę, jest bardzo pomocny podczas niwelowania skutków poparzenia słonecznego.
- Jest polecany szczególnie dla skóry alergicznej, a także wrażliwej i naczyniowej. Stosowany także u osób z trądzikiem pospolitym, różowatym, łuszczycą i w przypadku innych schorzeń skórnych. Szczególnie wtedy, gdy efekt złuszczania jest szczególnie ważny, bez podrażnienia czy wystąpienia innych skutków ubocznych.
- Glukonolakton znacznie zmniejsza szorstkości skóry, łagodzi podrażnienia, pomaga w likwidacji przebarwień potrądzikowych i po opalaniu (a nawet zapobiega ich powstawaniu), zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Zastosowanie
- Glukonolakton służy jako składnik złuszczających, ale też nawilżających i łagodzących kosmetyków do pielęgnacji cery dojrzałej, trądzikowej, tłustej, poszarzałej, wrażliwej, naczyniowej, normalnej, suchej.
- Stosuje się go jako dodatek do peelingów chemicznych.
- Może być stosowany w preparatach na rogowacenie okołomieszkowe.
- Służy jako składnik regulujący pH kosmetyku – obniża wartość pH.
- Dodaj glukonolakton do serum z witaminą C aby zwiększyć jej stabilność.
- Dodaj glukonolakton do swoich receptur na kosmetyki po opalaniu.
Uwagi i przeciwwskazania
- Nie wdychać pyłu przy otwieraniu opakowania i wprowadzania produktu do kosmetyku. Używać środki ochrony osobistej.
- Przechowywać szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
- Nie przekraczać zalecanego maksymalnego stężenia.
Specyfikacja
Skład INCI | Gluconolactone |
Kraj pochodzenia | Chiny |
Postać | biały proszek |
Rozpuszczalność | rozpuszczalny w wodzie |
Jakość | czysty, zawartość glukonolaktonu powyżej 99,5%, jakość spożywcza |
Zalecane stężenie | 1 - 15% |
Przechowywanie | Przechowywać szczelnie zamknięty, w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła i światła, w miejscu niedostępnym dla dzieci. |
Oceny i komentarze
9 opiniiBardzo pomocny przy cerze delikatnej , która potrzebuje nawilżenia jak i oczyszczenia jednocześnie. Wygładza i rozjaśnia ponadto działa na zaskórniki.
Rewelacja. Zrobiłam kremowe serum na bazie hydrolatu i 8% glukonolaktonu. Do fazy olejowej dodałam cenne olejki. Serum mega szybko się wchłania. Stosowane po toniku z 10% kwasu laktobionowego idealnie dopełnia nawilżenie i ukojenie skóry. Polecam, trzeba tylko pilnować pH fazy wodnej.
Nie polecam, zrobiłam tonik z przepisu ecospa, niestety zapchał mi skórę a mam cerę normalną z krostami i jestem 4 miesiące po leczeniu izotretynoiną :///
Super produkt. Dodaje do domowego serum z witamina c lub esencji malinowej.
Genialny produkt, używałam w postaci toniku 10 % z niacynamidem , usunął po tygodniu stosowania przebarwienie po reakcji alergicznej, którego nie mogłam pozbyć się przez miesiąc maścią z mocznikiem , maścią ze sterydem i antybiotykiem oraz kwasem azeilanowym.
Doskonały jako składnik pilingu do skalpu - miękkie, sypkie, nawilżone i uniesione włosy, a także jako dodatek do maseczek. Bomba.
Genialny produkt - pomaga moją problematyczną cerę utrzymać w ryzach. Używam w postaci prostego toniku 10% z wodą demineralizowaną i odrobiną jakiegoś wybranego ekstraktu (na przykład z lukrecji, jabłka). Działa przeciwtrądzikowo, a jednocześnie nawilża - dzięki temu mogłam całkowicie zrezygnować z kremów i moja cera zdecydowanie na tym skorzystała!
Dla mnie najlepiej sprawdza sie jako dodatek do plukania wlosow w polaczeniu z kwasem mlekowym. Przy czym wlosy myje mydlem aleppo. Sam kwas mlekowy nie daje takich efektow nawilzenia wlosow jak wlasnie w wersji z glukanolaktonem. Czasem, jak skora wymaga peelingu, ta sama plukanka przemywam twarz - i tez jest super:)
Wypróbowałam w połączeniu z hydrolatem różanym ale niestety mnie podrażnia. Miksturę oddałam mamie, która jest bardzo zadowolona, jej skóra nieco odmłodziła się, lepiej chłonie kremy, efekt jak po dobrym peelingu :)