Kosmetyki z kwasami

Kosmetyki z kwasami

Kwasy kosmetyczne wspomagają naturalny proces złuszczania naskórka, oczyszczają, usuwają przebarwienia i regenerują skórę. Sprawdź receptury na domowej roboty kosmetyki z kwasami. Wypróbuj przepis na tonik z kwasem migdałowym DIY, serum z kwasem jabłkowym, czy peeling z kwasami AHA.

Czytaj więcej

Kosmetyki DIY z kwasami

Kwasy kosmetyczne są grupą najbardziej popularnych substancji o różnorodnych właściwościach kosmetycznych. Dzielimy je na trzy grupy: AHA (np. kwas migdałowy, jabłkowy, mlekowy), BHA (kwas salicylowy) oraz PHA ( np. glukonolakton, kwas laktobionowy).

Dzięki naszym recepturom na stronie ECOSPA.pl samodzielnie wykonasz naturalne kosmetyki z kwasami DIY. W naszej bazie znajdziesz przepisy DIY na peelingi, serum, toniki, kremy o różnych właściwościach. Mogą złuszczać naskórek, nawilżać, wzmacniać naczynia krwionośne, zmniejszać stany zapalne, działać przeciwbakteryjnie, rozjaśniać przebarwienia, zmniejszać blizny i głębokość zmarszczek, regulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszać rogowacenie okołomieszkowe, regulować odnowę komórkową skóry. Sprawdź receptury na kosmetyki z kwasami DIY, wybierz przepis idealnie spełniający Twoje oczekiwania, ciesz się produkcją naturalnego kosmetyku domowej roboty oraz efektami jego oddziaływania na Twoją skórę.

Tonik DIY z kwasami 

Toniki DIY są jednymi z najprostszych kosmetyków do samodzielnego przygotowania. Jest to kosmetyk, który zawiera niskie stężenia kwasów i można go stosować w codziennej pielęgnacji. Posiada neutralne pH i dobrą stabilność. Tonik z kwasami możesz wzbogacić o dodatkowe składniki aktywne, dzięki czemu zyskuje dodatkowe właściwości pielęgnacyjne. Tonik z kwasami przygotujesz na bazie wody lub hydrolatu. Propanediol - glikol roślinny do rozpuszczania kwasów w znacznym stopniu ułatwi proces rozpuszczania wybranego kwasu w toniku. Czasem potrzeba kilkanaście minut, aby kwas się dobrze rozpuścił, natomiast samo przygotowanie toniku DIY jest niezwykle proste. Wypróbuj przepis na Tonik z kwasami PHA 15% i hydrolatem z zielonej herbaty lub Tonik do cery naczyniowej z kwasem laktobionowym 4%.

Serum z kwasami DIY

Serum z kwasami możesz przygotować na bazie hydrolatu lub oleju roślinnego. W zależności od zastosowanego kwasu oraz użytych składników aktywnych, Serum z kwasami może mieć różne właściwości pielęgnacyjne. Serum z kwasami, z uwagi na niskie stężenie kwasów w kosmetyku, możesz stosować codziennie po oczyszczeniu twarzy i przed nałożeniem kremu. Jeśli zmagasz się z suchą skórą pozbawioną blasku, wybierz do serum kwas laktobionowy. Do cery tłustej odpowiednie będą z kolei sera zawierające kwas migdałowy czy kwas salicylowy. W naszej bazie receptur znajdziesz mnóstwo receptur na serum z kwasami. Przetestuj ujędrniająco - rozjaśniające Serum z witaminą C 7% i kwasem migdałowym 3% lub Serum na przebarwienia z kwasem kojowym 4% i laktobionowym 6%.

Peeling z kwasami

Peelling z kwasami DIY przygotowuje się na bazie wody lub hydrolatu. Peelingi są zwykle pozbawione dodatkowych składników aktywnych i skierowane głównie na działanie samego kwasu, którego stężenie w peelingu jest wyższe, niż w toniku, czy serum. Peelingi z kwasami stosuje się 1-2 razy w tygodniu, a po zastosowaniu, należy zmyć peeling ze skóry. Peelingi wymagają większej ostrożności w stosowaniu. Zacznij od niższych stężeń i obserwuj swoją skórę, czy nie występują odczyny alergiczne. Następnie możesz zwiększać stężenie kwasów. Wypróbuj przepis na Peeling kwasem migdałowym 20% lub Peeling kwasem salicylowym BHA 2%.

Krem z kwasami 

Kremy z kwasami DIY możesz przygotować od podstaw z użyciem roślinnego emulgatora, np. Olivemu 1000 lub skorzystać z naszej gotowej ekologicznej Bazy Kremowej, do której wystarczy dodać wybrany kwas oraz propanediol dła łatwiejszego rozpuszczenia surowca w kremie, a następnie wymieszać. Kremy z kwasami najlepiej stosować na noc, ze względu na działanie złuszczające. W trakcie snu nasza skóra zyskuje najlepsze zdolności samoregeneracji, co pozwala na lepsze działanie kremu z kwasami. Wypróbuj recepturę na Krem z bazy z kwasem laktobionowym 4% lub Krem z kwasami PHA 10% do cery wrażliwej.

Czytaj mniej
Trudność receptury
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Działanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Typ skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Potrzeby skóry
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Dla kogo
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Zastosowanie
Zaznaczono: 0 Wyczyść filtry
Filtruj Sortuj
Działanie
Typ skóry
Potrzeby skóry
Dla kogo
Zastosowanie
68 receptur w tej kategorii
Przeciwzaskórnikowy tonik z kwasem jabłkowym 5%
bardzo łatwy
3 składniki 3 składniki
Zobacz
Serum hialuronowe z wieloowocowymi kwasami AHA
łatwy
5 składników 5 składników
Zobacz
Tonik z kwasem szikimowym i hydrolatem jałowcowym
łatwy
5 składników 5 składników
Zobacz
Tonik z kwasem szikimowym 5% i hydrolatem z drzewa oliwkowego
łatwy
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Tonik glukonolakton 2% i niacynamid 2%
średni
6 składników 6 składników
Zobacz
Tonik z kwasem migdałowym 5% i kwasami PHA 10%
średni
5 składników 5 składników
Zobacz
Złuszczający tonik z kwasem mlekowym 3% i mocznikiem 5%
średni
5 składników 5 składników
Zobacz
Złuszczający tonik z enzymami
łatwy
3 składniki 3 składniki
Zobacz
Rozjaśniający przeciwzaskórnikowy tonik z kwasem jabłkowym i migdałowym
łatwy
6 składników 6 składników
Zobacz
Serum olejowe z kwasem salicylowym 2%
łatwy
5 składników 5 składników
Zobacz
Tonik z kwasami PHA 15% i hydrolatem z zielonej herbaty
średni
4 składniki 4 składniki
Zobacz
Krem z kwasami PHA 10% do cery wrażliwej
zaawansowany
8 składników 8 składników
Zobacz