Męska pielęgnacja twarzy krok po kroku

Choć półka z kosmetykami dla mężczyzn powoli zaczyna dorównywać obfitością kobiecej, to nadal pielęgnacja męskiej twarzy jest kwintesencją prostoty. Żaden twardziel nie będzie przecież się zagłębiał w subtelności potrzeb własnej cery. Obowiązują męskie zasady: ma być szybko, bez zbędnych utrudnień, prosto do celu.

 

Męska pielęgnacja twarzy krok po kroku
Spis treści:
  1. Czym różni się skóra męska od damskiej?
  2. Jak dbać o męską skórę?
  3. Pielęgnacja twarzy mężczyzny krok po kroku

Czym różni się skóra męska od damskiej?

Skóra mężczyzny jest znacznie grubsza od skóry kobiecej, a więc odporniejsza na wszelkie bodźce zewnętrzne, takie jak mróz czy promieniowanie UV. Jest także lepiej wyposażona w kolagen i elastynę, co sprawia, że włókna podporowe dłużej podtrzymują jej sprężystość. Męska skóra starzeje się znacznie wolniej. Gdy do tego dochodzi, zmiany na skórze są bardziej gwałtowne niż u kobiet. Zmarszczki i bruzdy stają się w krótkim czasie wyraźne i głębokie. Na późne starzenie wpływa silne przetłuszczenie skóry, co w młodości prowadzi u niektórych do powstawania wyprysków i zmian trądzikowych. Choć cera męska wydaje się zaimpregnowana na wszelkie przeciwności dnia codziennego, to bywa też wrażliwa - reaguje podrażnieniem na ostrze maszynki do golenia i substancje aktywne w kosmetykach.

Jak dbać o męską skórę?

Mężczyźni z reguły nie lubią okazywać zainteresowania pielęgnacją własnej skóry, ale nie zmienia to faktu, że chcą poprawić wygląd twarzy.

Podstawą codziennej pielęgnacji jest staranne oczyszczanie delikatnym żelem lub pianką myjącą, co uwalnia skórę od zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Do mycia twarzy polecamy czarne mydło afrykańskie z naturalnymi olejami, masłem shea, masłem kakaowym i nawilżającą gliceryną.

Podrażnienia po goleniu złagodzi żel lub balsam do twarzy, najlepiej z dodatkiem d-pantenolu lub żelu z aloesu. Kosmetyki z alkoholem są niewskazane, bo wysuszają i podrażniają skórę, prowokując ją do większego przetłuszczania.

Jaki powinien być krem do twarzy dla mężczyzn? Lekki, szybko się wchłaniający, nie pozostawiający tłustej warstwy. Wśród przepisów DIY znajdziesz naturalne kremy, które doskonale nawilżają i zapobiegają zmarszczkom.

Zadbaj też o skórę pod oczami, gdy widzisz wokół nich coraz gęstszą siatkę zmarszczek. Wypróbuj olej z opuncji figowej oraz potrójny kwas hialuronowy 1,5%, z którego łatwo stworzysz serum DIY na zmarszczki.

Pielęgnacja brody to dla wielu mężczyzn podstawa codziennej dbałości o wygląd. Tak jak o własne auto, które musi być czyste i błyszczące. Dla brodaczy polecamy olejki do brody DIY na bazie naturalnych olejów roślinnych z dodatkiem 100% naturalnych olejków eterycznych. Tworząc spersonalizowany olejek, sięgnij po olej o suchej konsystencji, który szybko się wchłania, np. olej jojoba, olej arganowy, olej makadamia, olej z pestek winogron, olej konopny. Wzbogać go ulubionym olejkiem eterycznym lub mieszanką olejków, np. olejkiem bergamotowym, olejkiem jodłowym, olejkiem paczuli czy z mięty pieprzowej oraz witaminą E, która przedłuży trwałość kompozycji.

Pielęgnacja twarzy mężczyzny krok po kroku

Codziennie stosowane kosmetyki dla mężczyzn poprawią wygląd męskiej skóry i włosów.

Zacznij od mycia twarzy - żel myjący lub pianka oczyszczająca

Łagodny żel do mycia twarzy z żelem z aloesu i d-pantenolem oczyszcza skórę bez naruszania jej warstwy ochronnej. Sok z aloesu nawilża i przyspiesza regenerację, a prowitamina B5 koi podrażnienia skóry.
Skóra trądzikowa doceni delikatne mydło do mycia twarzy i brody, czarne mydło afrykańskie, które działa ściągająco i antybakteryjnie, a zawarte w nim masło kakaowe nawilża i regeneruje skórę i włosy.

Tonizowanie - odświeżajacy hydrolat na dzień i na noc

Hydrolat lawendowy ekologiczny (z konserwantem) do skóry tłustej, trądzikowej, wrażliwej koi podrażnioną skórę, działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, bakterio - i grzybostatycznie. Odświeża i napina skórę.

Hydrolat neroli ekologiczny (z konserwantem) z kwiatów pomarańczy używaj do skóry tłustej i naczyniowej – jest bakterio - i grzybostatyczny, lekko ściąga, reguluje wydzielanie sebum. Bioflawonoidy uszczelniają naczynia krwionośne.

Hydrolat rozmarynowy ekologiczny (z konserwantem) (certyfikat Ecocert) o energetyzującym zapachu jest świetny do cery mieszanej, tłustej i trądzikowej - reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwzapalnie, bakteriostatycznie, delikatnie ściąga.

Hydrolat mięty pieprzowej ekologiczny ECOSPA o pobudzającym, odświeżającym zapachu, bez konserwantów (przechowuj go w lodówce) zmniejsza podrażnienia i reakcje alergiczne, działa antybakteryjnie, redukuje wydzielanie sebum. Wskazany do twarzy do cery wrażliwej, tłustej i zmęczonej.

Serum do twarzy dla mężczyzn

To coś więcej niż krem - dodatkowe wspomaganie skóry.

Nawilżające serum do twarzy dla mężczyzn DIY stworzysz ekspresowo, mieszając w dłoni kwas hialuronowy ze skwalanem. Potrójny kwas hialuronowy nawilża, ujędrnia, a skwalan wygładza i zmiękcza skórę.

Tak samo stworzysz wygładzające serum do twarzy dla mężczyzn z kwasem hialuronowym i olejem z opuncji figowej, który nawilża i ujędrnia skórę.

Krem do twarzy dla mężczyzny

Przeciwzmarszczkowy krem dla mężczyzn 2w1 do twarzy i pod oczy robi wszystko co trzeba: regeneruje, ujędrnia, chroni i nawilża. Olej z opuncji figowej działa przeciwzmarszczkowo i łagodzi podrażnienia, a bioferment z bambusa nawilża, ujędrnia i wygładza skórę.

Odświeżający żelowy krem dla mężczyzn z tarczycą bajkalską i olejem konopnym nawilża i ujędrnia skórę.

Kosmetyki po goleniu

Uczucie pieczenia i ściągnięcia skóry zmniejszy łagodzący balsam po goleniu z d-pantenolem, który przyspiesza odbudowę mikrouszkodzeń.

Lekki łagodzący żel po goleniu z d-pantenolem z biofermentem z alg, żelem z aloesu i olejkiem z mięty pieprzowej stanowi kojący, chłodny „zastrzyk” dla podrażnionej goleniem skóry.

Pielęgnacja brody i zarostu

Tak jak codziennie się myjesz skórę i włosy, tak samo powinieneś myć i pielęgnować brodę. Pamiętaj: włosy są idealnym siedliskiem dla bakterii i innych drobnoustrojów. Gorszy dostęp powietrza do skóry, większa wilgotność i niedostateczna higiena to wymarzone warunki dla ich rozwoju.

Jak dbać o zarost? Aby był nawilżony, lśniący i zdrowy, miej zawsze pod ręką olejek KAPITANA do pielęgnacji brody z olejem ze słodkich migdałów i olejem jojoba, które wzmacniają i nabłyszczają włosy, ułatwiają ich rozczesywanie. Olejki eteryczne nadają męski zapach i działają antybakteryjne.

Wosk do brody i wąsów z olejem konopnym i masłem shea nadaje włosom połysk, a olejki eteryczne męski zapach.

Do stylizacji wypróbuj pastę do pielęgnacji brody i wąsów z olejem z baobabu i woskiem, który utrwala kształt zarostu.

Bibliografia:

  • Barbara Pytrus, Ewa Chlebus, Peter T. Pugliese, Zoe Diana Draelos, Fizjologia skóry. Teoria i praktyka, MedPharm, Wrocław, 2013
  • Tadeusz Oleszczuk, Facet jak młody bóg, Pascal, 2022
  • Barbara Kwiatkowska, Jak dbać o skórę z problemami, Pascal, 2022

Przygotowaliśmy specjalną recepturę!

Wosk do brody i wąsów z olejem konopnym
Wosk do brody i wąsów z olejem konopnym

Przepis na wosk do brody i wąsów DIY. Olej konopny oraz masło shea nadają włosom zdrowy połysk, wygłądzają, regenerują, kondycjonują, nabłyszczają włosy. Olejki eteryczne nadają przyjemny, męski zapach, a dodatkowo posiadają właściwości antybakteryjne. Wosk polecany do pielęgnacji zarostu.

Poziom trudności:
średni
Męska pielęgnacja twarzy krok po kroku nie posiada żadnych opinii.
Dodaj opinię!
Nikt jeszcze nie dodał pytania dla Męska pielęgnacja twarzy krok po kroku.
Zadaj pytanie!
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dołącz do nas i poznaj świat kosmetyków DIY. Powiadomimy Cię o nowościach, promocjach, poradach pielęgnacyjnych i recepturach wybranych specjalnie dla Ciebie.